Přidání rotací

Přidání rotací

Příspěvekod tomko665 » pát 06. úno 2015 16:16:06

Zdravím. Začínám se Solidworksem a narazil jsem na problém při pokusu o vymodelování ráfku kola. Inspiroval jsem se podle tohoto obrázku, konkrétně pak ten profil vpravo.
http://singletrackworld.com/wp-content/blogs.dir/1/files/2013/09/Crank-Brothers-Cobalt-3-rim-sections.jpg
Naskicoval jsem profil, ale solidworksu se nelíbí, že je skica moc složitá na to, aby se dala přidat rotací kolem osy. Nevíte někdo co s tím, případně jakým způsobem by se dal ten ráfek vymodelovat?
Díky
Přílohy
Ráfek.SLDPRT
(105 KiB) 664 krát
tomko665
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 05. úno 2015 18:27:05

Re: Přidání rotací

Příspěvekod M - by stačilo » pát 06. úno 2015 22:28:32

V nápovědě Solidworksu jsou kursy. Ty si nejdříve projdi.
Pak je tam úvod do Solidworksu. Ten si také prohlédni. To je pro začátek, pokud nemáš kolegu, který tě naučí nejlepší.
A teď k tvému problému.
Skica není složitá, jen je nepoužitelná, protože to co je v té skice, dokáže vytvořit nejvýše rotované plochy, ale to moc "solidové" není. Pokud chceš rotovat skicu, aby vznikl objem, musíš rotovat takovou skicu, kde je nějaká jasně ohraničená plocha, která rotací vytvoří objem. (jasně ohraničená znamená, že nesmí nějaká čárka jen tak někam přečuhovat) Druhá věc je, pro přidání rotací stačí jedna skica, ve které je osa rotace obsažena. Pokud je tam os více, musí se potřebná osa označit.
Poslal bych i ukázkový model, ale mám vyšší verzi SW, takže by nešla otevřít.
Přílohy
rafek.PNG
M - by stačilo
 
Příspěvky: 153
Registrován: ned 03. dub 2011 19:39:52

Re: Přidání rotací

Příspěvekod tomko665 » sob 07. úno 2015 17:03:25

Díky moc
tomko665
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 05. úno 2015 18:27:05


Zpět na Díl

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


cron