Testovanie navrhovaných materiálov

ostatní produkty COSMOS

Testovanie navrhovaných materiálov

Příspěvekod nightkyn » ned 16. bře 2014 22:41:04

Zdravím, so simuláciou v SW som len začal, neviem s tým ešte pracovať. Robím diplomovú práce, kde pomocou SW som navrhol nový výrobok dosť závislý na kinematike(DP sa netýka výlučne SW, je to moja voľba).

Potrebujem overiť(mať nejako podložené), že navrhnuté materiály vydržia dané zaťaženie(hmotnosť). Ide prevažne o namáhanie čapov na strih a ohyb. Je možné to v SW overiť ? Akým spôsobom? Najlepšie by to bolo priamo v zostave, prípadne ako zistiť pôsobenie a veľkosti síl na jednotlivé časti a testovať to osobitne. Budem vďačný za každú radu.
nightkyn
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 14. bře 2014 19:59:22

Re: Testovanie navrhovaných materiálov

Příspěvekod pepe » úte 18. bře 2014 11:15:56

V menu Nástroje najdeš SimulationXpress (lineární statika) a FloXpress (simulace proudění) to je i ve verzích zdarma a ve Standardu. Sestavy podporuje až plná verze Simulation, která je tuším v SolidWorks Premium
http://www.solidvision.cz/simulation-standard/
pepe
 
Příspěvky: 67
Registrován: stř 20. úno 2013 16:02:24

Re: Testovanie navrhovaných materiálov

Příspěvekod nightkyn » úte 18. bře 2014 11:42:28

Áno to viem, mne ide o postup, stačilo by mi aby mi pri danom zaťažení určilo v zostave, kde sú kritické miesta a či to zaťaženie materiály zvládnu. Len neviem ako nato, či je to možne simulovať s väzbami suosovosti, alebo proste tým čapom vypnúť väzby a dať tam dotykovú väzbu, ktorú simulácia ponúka....

Postačili by možno aj nejaké príklady, tutoriály sú nepostačujúce pre toto, hľadal som aj videá, ale nič podobné som nenašiel.
nightkyn
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 14. bře 2014 19:59:22


Zpět na COSMOS

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


cron