Drazky na valci

Drazky na valci

Příspěvekod q39 » stř 16. pro 2009 21:57:02

Cafffte chlapy.

Tiez sa ucim v solide pracovat mam verziu 2010. Potrebujem urobit na valcy napriec drazky. Napr. na D20 a L 30 potrebujem urobit urobit napriec drazky hlboke h=1 a pocet 30 a roztup drazok 0,5. Porebujem vediet funkciu, dakujem za kaydu radu.

Ps1. Pridam aj moj projekt len mi este chybaju nejake veci dorobit, napr. priklad hore co newiem
q39
 

Re: Drazky na valci

Příspěvekod lapip » čtv 17. pro 2009 7:48:26

Tady něco málo už se řešilo příště zkusít použít funkci hledat a pak se ptát.

viewtopic.php?f=11&t=296

Ale nevím zda-li to pokryje tvé otázky.
KOUPIL JSIS SOLIDWORKS A ČEKAL JSI, ŽE SE BUDE CHOVAT JAKO INVENTOR?
TAK TO JSI NA OMYLU KAMARÁDE. NAUČ S EPOUŽÍVAT POŘÁDNÝ PROGRAM A PAK SI STĚŽUJ.

VŠE SE TOČÍ KOLEM MYŠI A PROTO MÁM MYČ I KULIČKU :D
lapip
 
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 12. úno 2009 16:21:12
Bydliště: Ostrava

Re: Drazky na valci

Příspěvekod q39 » pát 18. pro 2009 19:29:43

To je pozdlzna drayka na pero ale ja potrebujem urobit priecne drazku. Pls kto mi poradi newiem si rady. Dakujem
q39
 

Re: Drazky na valci

Příspěvekod kohen » ned 20. pro 2009 16:35:57

Drážku např. na pojistný kroužek uděláš jednoduše rotací skici. Automatizace úkonu je možná pokud si vytvoříš 2D skici do knihovny a budeš měnit jen jejich rozměr. Já mám takhle udělané např. drážky na zápichy.
SolidWorks 2013 - 2014
kohen
 
Příspěvky: 452
Registrován: úte 30. pro 2008 19:20:20

Re: Drazky na valci

Příspěvekod Davidbery » úte 29. pro 2009 7:31:23

kohen píše:Drážku např. na pojistný kroužek uděláš jednoduše rotací skici. Automatizace úkonu je možná pokud si vytvoříš 2D skici do knihovny a budeš měnit jen jejich rozměr. Já mám takhle udělané např. drážky na zápichy.

To mě zaujalo, řeším takto drážku pro pero, pomocí knihovny, ale jak přidám do knihovny drážku na zápich? Můžete trochu poradit?
SW 2012 SP5.0 64bit
Uživatelský avatar
Davidbery
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 05. led 2009 8:53:01
Bydliště: Chomutov

Re: Drazky na valci

Příspěvekod hammer » ned 03. led 2010 13:12:24

pro Davidbery
Nerad bych tu dělal zmatky, neboť su začátečník na SW 2008. Knihovna drážek zde je a to jak pro drážky pro pojistné kroužky, tak pro těsnící kroužky. Když chci vytvořit zápich např. na hřídel, kliknu na povrch hřídele v místě vložení zápichu, povrch zmodrá, vytvoří se značka. Přejdu na horní lištu kde vyberu Toolbox-drážky, vyberu jaký druh drážky potřebuji (zápich pro segrovku, těsící kroužek a pod.), vyberu normu (DIN, ISO apod.), vyberu rozměr, a pak kliknu na příkaz Vytvořit a Hotovo. Na hřídeli se mně vytvoří drážka, kterou můžu v manageru posunout na přesnou polohu, případně editovat šířku a průměr. Editace drážky tu byla někde již dříve popsána.
Naposledy upravil hammer dne ned 03. led 2010 14:12:10, celkově upraveno 1
hammer
 
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 03. zář 2009 9:22:32

Re: Drazky na valci

Příspěvekod hammer » ned 03. led 2010 14:11:09

pro g39 -
pokud se jedná o zafrézování několika drážek napříč přes průměr hřídele, dělal bych to takto:
1. vytvořím hřídel
2. přidám další rovinu o takou vzdálenost, abych byl s ní byl mimo rádius hřídele (například 20mm). Záleží na hloubce drážky
3. nakreslím na novou rovinu tvar první drážky například kroužek, obdélník a podobně, umístím ji přesně dle potřeby na hřídel
4. pomocí lineárného pole skici vytvořím potřebný počet drážek na potřebnou rozteč
5. pomocí odebrat vysunutím provedu odebrání všech drážek na lineární skici
hammer
 
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 03. zář 2009 9:22:32


Zpět na Tipy a Triky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


cron