Plovoucí licence

Něco jiného?

Plovoucí licence

Příspěvekod M - by stačilo » ned 12. kvě 2013 23:21:25

Máte někdo plovoucí licenci?
Jakým způsobem funguje, je dostupná licence i offline, a jak je to s cenou - stačí procentuálně oproti standardní licenci.
M - by stačilo
 
Příspěvky: 153
Registrován: ned 03. dub 2011 19:39:52

Re: Plovoucí licence

Příspěvekod Miro » pon 13. kvě 2013 16:51:27

Zdravím Vás,

používam plávajúcu licenciu na CAM, mám na troch PC SolidWorks a k tomu dve licencie CAM - jednu trochu lepšie vybavenú /5-osé plynulé obrábanie atď./ a druhú na 2,5D programovanie aj indexovane v piatich osiach. Použitie licencií stráži USB klúč v jednom z tých troch počítačov - takže niečo ako server. ONLINE !!! Ak ten počítač vypnem, padne sieť, o pár sekúnd nie je možné pokračovať v práci nie len v CAMe, ale ani v CADe. Licencie CAMu si vieme medzi sebou ľubovoľne vymieňať podľa toho, kto čo potrebuje programovať. Jeden PC slúži viac menej iba na modelovanie.

Cenovo myslím rozdiel nie je, onedlho budem dávať CAD CAM na ďalší PC a technik mi jednoducho to pri inštalácii nastaví na ten USB KEY, ktorý už mám. Na 4 PC budem mať 4xCAD a možem na nich voľne točiť 3xCAM.

Miro
Miro
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 13. kvě 2013 16:24:13

Re: Plovoucí licence

Příspěvekod .rf. » úte 14. kvě 2013 10:35:25

Pokud máte síťovou verzi SolidWorksu (nevím jestli jde lokální změnit na síťovou), tak můžete mít libovolný počet instalací SolidWorksu na pracovních stanicích a jednoho správce licencí na serveru (při složitějším způsobu instalace na třech serverech). Při spuštění SolidWorksu si pracovní stanice sáhne pro dostupnou licenci (podle počtu a verze koupených licencí) na server a tím si ji blokuje pro sebe. Pokud není žádná volná licence, nahlásí chybu. Při ukončení SolidWorks se licence opět vrátí na server a je dostupná pro ostatní uživatele.
Licenci je možné na pracovní stanici i vypůjčit na předem stanovenou dobu (běžně je nastavané maximum jeden měsíc). V tomto případě pak není nutné po dobu vypůjčení přihlašování k serveru.
.rf.
 
Příspěvky: 333
Registrován: pon 31. led 2011 7:16:30

Re: Plovoucí licence

Příspěvekod M - by stačilo » úte 14. kvě 2013 12:24:27

Díky za info.
Já mám spíš ale potřebu migrovat SW mezi třemi počítači, které nejsou propojeny vzájemně do sítě. Pro mě by byla ideální varianta např USB-hardwarového klíče, který by právě sloužil jako správce licence. A do kterého počítače bych ho dal, tam mi SW pojede.
Teď to řeším 80% / 20% dle licenčních podmínek a pomocí vracení licencí přes internet.
M - by stačilo
 
Příspěvky: 153
Registrován: ned 03. dub 2011 19:39:52

Re: Plovoucí licence

Příspěvekod .rf. » úte 14. kvě 2013 12:55:21

USB klíč skončil myslím s verzí 2009.
Neznám přesně pevné licence SolidWorks, např. Autodesk to u Inventoru řešil pomůckou Přenos licence. Fungovalo to tak, že jste na prvním počítači zadal název a ještě nějaký identifikační údaj druhého počítače, vygeneroval soubor, ten se přenesl do druhého počítače a aktivovala se licence na druhém počítači. Tím bylo zajištěno spuštění vždy jen jedné instalace. Jestli bylo možné postup opakovat několikrát, nevím.
Je to podobné, jako když vy vrátíte licenci někam na internet a znovu si ji vyžádáte.
.rf.
 
Příspěvky: 333
Registrován: pon 31. led 2011 7:16:30

Re: Plovoucí licence

Příspěvekod M - by stačilo » úte 14. kvě 2013 13:11:25

USB klíč ani nepamatuji. Myslím, že k 2006 jsem měl ještě klasický LPT dongle (nebo jak se to jmenovalo). A 2007 se už snad aktivovala přes internet tak jako dnes... Ale přece jen je to pár let zpět, jistotu nemám, tak nechci šířit mýty a polopravdy. Myslím, že jsem taky nějakou verzi přeskočil...
Děkuji za debatu.. :-)
M - by stačilo
 
Příspěvky: 153
Registrován: ned 03. dub 2011 19:39:52

Re: Plovoucí licence

Příspěvekod .rf. » úte 14. kvě 2013 13:35:14

Neznám lokální licence, ten USB klíč byl právě u serveru se správcem síťových licencí. Ale i toto už je minulost.
.rf.
 
Příspěvky: 333
Registrován: pon 31. led 2011 7:16:30


Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


cron