výkon systému

Jaký vybrat počítač, workstation, grafickou kartu?

výkon systému

Příspěvekod Franta Svěrák » úte 08. bře 2011 10:57:27

Ahoj všem, mám problém při modelování a následném zpracování výkresu a u velkých sestav. Vyzkoušel jsem snad vše, systém 64 byt, grafika podle doporučení pro solid works, ale stále při velkých sestavách je to hroznej zdechlák. SW 2010 dokáže pracovat pouze s jedním procesorem, ale četl jsem že 2011 využívá dva procesory, což by asi pro mě znamenalo dost velkej pokrok, protože teď mě jede skoro pořád jeden procesor naplno a druhej se fláká. Ale nevím, jestli dokáže 2011 využívat dva procesory i při modelování a vytváření výkresu, nebo jenom při výpočtech, simulaci. Pokud toto někdo ví, tak budu moc rád, za nějakou odpověď.
Franta Svěrák
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 08. úno 2011 13:57:28

Re: výkon systému

Příspěvekod .rf. » úte 08. bře 2011 14:26:48

SolidWorks 2011 pro běžnou práci využívá jen jedno jádro procesoru. Více jader a asi i procesorů se využije při renderu nebo simulacích.

http://www.3epraha.cz/SolidWorks/podpora-skoleni-solidworks/systemove-pozadavky-solidworks
Procesory
SolidWorks využívá pro svůj běh jedno vlákno, z toho důvodu nemá počet jader procesoru na běh programu výrazný vliv. Proto doporučujeme využívat procesory AMD nebo Intel, které mají rychlá jádra s dostatečnou velikostí cache. U procesorů s podporou Mutlithreadingu je vhodné tuto možnost vypnout a zajistit tak maximální výkon jádra procesoru pro aplikaci.
.rf.
 
Příspěvky: 333
Registrován: pon 31. led 2011 7:16:30


Zpět na Hardware

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


cron