Jakou si pořídit myš pro CAD/SolidWorks ?

Jaký vybrat počítač, workstation, grafickou kartu?

Jakou si pořídit myš pro CAD/SolidWorks ?

Příspěvekod kohen » pon 07. pro 2009 8:41:10

Zdravím všechny. Tak asi brzo pochovám mou starou myš a musím vybrat něco jiného. Mám dobré zkušenosti s Logitechem, ale není to podmínka. Myš by měla být ergonomická, aby se o ní dala dobře opřít ruka, krokovací kolečko (kvalitní !!!), atd..
Jaké máte zkušenosti vy a co SpacePilot vyplatí se to ?

Díky za odpověď.
SolidWorks 2013 - 2014
kohen
 
Příspěvky: 452
Registrován: úte 30. pro 2008 19:20:20

Re: Jakou si pořídit myš pro CAD/SolidWorks ?

Příspěvekod kohen » pon 14. pro 2009 8:20:10

Už jsem vybral, nechal koupit a otestoval. Pokud někdo hledáte novou myš jako já, tak doporučuji Logitech MX 1100. Ergonomicky se mi přesně trefila do ruky. Rolovací kolečko lze přepínat mezi režimy krokování a ryclé otáčení bez odporu. Fikané je i integrované tlačítko přímo v myši pod palcem = nastavil jsem pro otáčení modelu v SWx a ovládání je super. Myš je bezdrátová = dobrá volnost pohybu.
Myš je na tužkové baterky, ale nechá se vypnout. Myš je v provozu týden a zatím ukazuje pořád 100% stav baterií, tak jsem zvědav jak dlouho vydrží.
SolidWorks 2013 - 2014
kohen
 
Příspěvky: 452
Registrován: úte 30. pro 2008 19:20:20

Re: Jakou si pořídit myš pro CAD/SolidWorks ?

Příspěvekod Davidbery » čtv 17. pro 2009 21:48:59

kohen píše:Zdravím všechny. Tak asi brzo pochovám mou starou myš a musím vybrat něco jiného. Mám dobré zkušenosti s Logitechem, ale není to podmínka. Myš by měla být ergonomická, aby se o ní dala dobře opřít ruka, krokovací kolečko (kvalitní !!!), atd..
Jaké máte zkušenosti vy a co SpacePilot vyplatí se to ?

Díky za odpověď.



Ke spacepilotu jenom jednu věc. Je to geniální produkt, bohužel bez geniální ceny. K zápujčce jsme měli na firmě hned dva kusy. Jeden v nižšího segmentu a druhý kousek top výrobek. Práce skvělá, rychle jsem si zvykl a pokud máte dost financí, není problém s koupí, myslím že budete nadšený. Nejprve doporučuji zařídit si zápůjčku lze to sjednat přes 3Epraha (doufám, že to není skrýtá reklama...:-)). K myši lze těžko něco říct, každému taková jaká padne. Dororučuji kvůli přesnosti laser ne optiku.
SW 2012 SP5.0 64bit
Uživatelský avatar
Davidbery
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 05. led 2009 8:53:01
Bydliště: Chomutov

Re: Jakou si pořídit myš pro CAD/SolidWorks ?

Příspěvekod Pája » pon 17. kvě 2010 7:30:24

Potvrzuju že Spacepilot je výborná věc, šéf mi ho koupil na argument prodejce že zrychlí práci o 30% ale já vidím přednost spíš v ergonomii než v ekonomii :-)
Pohyb ve 3D super ,tlačítka nevyužívám všechny, mám jen 5 prstů, navolil jsem si klasiku CTRL+TAB , ESC, DEL, Změřit atd.
Teď mám ale problém, po instalaci SW2010 nemůži Spacepilota rozchodit v Solidu.
Mám ho přeinstalovanýho s novým ovladačem, je funkční, ale ne pro Solidworks.
To Davidbery:pamatuješ si ještě přesně ze zápůjčky postup instalace a spuštění?
Pája
 

Re: Jakou si pořídit myš pro CAD/SolidWorks ?

Příspěvekod Zbynecek » pon 17. kvě 2010 19:27:38

Ahoj
S instalací nebývá problém. Naistaluj ovladačky pro SpacePilot, pak pusť SolidWorks a běž do "Nástroje" pak "Doplňkové moduly", tam bys měl mít pod položkou "Jiné doplňkové moduly" 3Dcontrol. nastav si tam obje fajfky. Pak by to mělo fungovat. Já jsem to tak aspoň řešil, jastli si dobře vzpomínám.
Zbynecek
 
Příspěvky: 46
Registrován: pát 05. úno 2010 15:13:05
Bydliště: Kladno


Zpět na Hardware

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


cron