Chybné zobrazování grafiky

Jaký vybrat počítač, workstation, grafickou kartu?

Chybné zobrazování grafiky

Příspěvekod Michaell0071 » pon 02. bře 2015 18:17:28

Zdravím,
chtěl bych se tu informovat ohledně jednoho problému, který mě potkal.

Postavil jsem si novou pracovní sestavu pro práci v Solidu.
Konfigurace je následující:
MB: ASUS H97-PRO
CPU: Intel Xeon E3-1231v3
RAM: 16GB Crucial Ballistix Sport 1600MHz
GPU: Sapphire (AMD) FirePro W4100
Solidworks 2014 SP4
Používám certifikovaný ovladač na GPU.

Na nové sestavě se mi začala občas objevovat chyba při zobrazování grafiky, je jedno jestli při náčrtu skici či práci s modelem. (Chyba se projevuje nepravidelně)
Popis je asi takový: Model či skica začnou při přibližování či oddalování problikávat, při označování entil ve skice se to pak tváří jakoby skica byla nějak posunuta a při kliku myší na entilu se neoznačí. Problém při kreslení skici jsem zaznamenal na video a přiládám jej jako odkaz ke stažení zde.

Jinak z dřívější sestavy jsem zkoušel i GPU ATI Radeon HD4850 a s touto kartou to dělá taktéž. Ovšem tento problém se nevyskytoval v dřívější sestavě kde byl tento Radeon osazen.

Ještě jsem pak přišel na to, jakmile se chyba v zobrazení objeví stačí kliknout na Zoom na všechno (F) a problém zmizí, do doby než se opět objeví. Taktéž jsem zjistil, že když po stitku Zoom na všechno (problém se vyřeší) kliknu na Předchozí pohled (Ctrl+Shift+Z) problém se hned vrátí.

Nevíte kde by mohl být problém?? Děkuji moc!
Michaell0071
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř 13. bře 2013 21:12:26

Re: Chybné zobrazování grafiky

Příspěvekod QBczech » stř 04. bře 2015 16:27:09

Zkus vyzkoušet SolidWorks RX a spustit SWx v režimu Software OpenGL, bude-li se to chovat stejně, tak to grafikou nebude. Přiložil bych obrázek (401 kB), ale "bylo dosaženo maximální velikosti příloh"
Uživatelský avatar
QBczech
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv 04. zář 2014 11:38:01

Re: Chybné zobrazování grafiky

Příspěvekod alda » čtv 05. bře 2015 8:55:22

Zkušte prosím teď přílohu vložit. Mělo by to už fungovat. Děkuji
SolidWorks 2013
alda
Administrátor
 
Příspěvky: 231
Registrován: čtv 18. pro 2008 14:48:43
Bydliště: Třebíč

Re: Chybné zobrazování grafiky

Příspěvekod Michaell0071 » čtv 05. bře 2015 10:33:02

Tak SolidWorks vyzkoušen i v režimu OpenGL a problém totžný jako při běžné relaci. Viz přikládám video zde.
Při záznamu videa jsem jen tak vytvářel nesmysly, aby jsem zjistil jak se program chová.
Michaell0071
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř 13. bře 2013 21:12:26

Re: Chybné zobrazování grafiky

Příspěvekod svn-serak » pát 06. bře 2015 10:24:26

Ahoj, já jsem měl stejný problém. Stalo se mi to při pokusu aktivovat režim RealView. Měl jsem kartu od stejného výrobce. I po přeinstalování to nepomohlo. Když jsem nepoužíval RealView a nepokoušel jsem ho aktivovat Realhack, bylo vše OK. Nakonec jsem vyměnil kartu certifikovanou pro Solidworks podle doporučení a funguje vše jak má. používám SW 2015, GPU Lenovo NVIDIA Quadro K620.
Pavel.
svn-serak
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 03. úno 2015 14:35:37

Re: Chybné zobrazování grafiky

Příspěvekod Michaell0071 » pát 06. bře 2015 11:06:00

Díky za reakci, problém je v tom, že já mám certifikovanou kartu AMD FirePro W4100 i certifikované ovladače pro verzi 2014. Proto nevím co tento problém způsobuje. Režim RealView nepoužívám, i když jej karta podporuje.
Michaell0071
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř 13. bře 2013 21:12:26

Re: Chybné zobrazování grafiky

Příspěvekod QBczech » pát 06. bře 2015 13:04:33

V grafice by problém být neměl, zvlášť když to blbne i v tom režimu Software Open GL. Z toho videa jsem si všimnul jedné maličkosti. Ty používáš nějaký prostorový ovladač, 3D myš? Jestli to náhodou nemůže způsobovat tohle. Zkusil bych to dočasně odpojit a pokud by to bylo tím, tak asi reinstalovat ovladač k té 3D myši.
Uživatelský avatar
QBczech
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv 04. zář 2014 11:38:01

Re: Chybné zobrazování grafiky

Příspěvekod Michaell0071 » pát 06. bře 2015 13:16:43

Ano, mám 3D myš od 3DConnexion. Je pravda že na sestavě co jsem měl dříve, byla starší verze ovladače pro toto zařízení a žádný problém v zobrazování nebyl.
Po instalaci nové sestavy jsem pak stáhnul ze stránek výrobce nejnovější ovladač.
Je ale fakt, že tuto 3D myš používám i u notebooku, kde mám stejnou verzi SW2014 SP4 a problém se zde nevyskytuje.
Každopádně zkusím jej přeinstalovat a dám vědět.
Děkuji
Michaell0071
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř 13. bře 2013 21:12:26

Re: Chybné zobrazování grafiky

Příspěvekod Michaell0071 » pát 06. bře 2015 18:06:05

Tak vyzkoušeno, 3D myš na to vliv nemá. Odpojil jsem ji, vypnul ovladač ve Win a taktéž vypnul doplňkový modul přímo v SW. Zprvu jsem myslel, že je vše už OK, ale po asi hodinové práci, kdy už jsem se výhradně věnoval modelování, se problém objevil znovu (bez připojené 3D myši). Navíc mi SolidWorks z ničeho nic při prohlížení modelů či sestav napíše, že zaznamenal problém a je třeba jej zavřít, vytváří se zpráva o selhání. Na zprávu jsem čekal cca 20minut, ale v okně stále běžel posuvník a zpráva nikde, tak jsem program ukončil ve správci úloh a spustil znovu.
Opravdu už nevím co s tím je, na staré sestavě to tak nestabilní nebylo a nikdy to nespadlo. Dnes myslím 4x za 5 hodin.
Michaell0071
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř 13. bře 2013 21:12:26

Re: Chybné zobrazování grafiky

Příspěvekod Michaell0071 » pát 06. bře 2015 18:30:14

Ještě zde přiložím screen a odkaz na video ze SW kdy občas při práci zůstane zaseknutá grafika na spodní a levé straně pracovního okna. Při poklepání na tuto místo chyba zmizí.
Edit. Už se mi podařilo uložit tu zprávu o pádu Solidu. Jsou tam 2 soubory jeden klasický texťák a jeden soubor DMP, ten má něco přes 1MB, ale já jej neotevřu, je to nejspíš soubor pro technickou podporu.
Nicméně ten textový soubor sem nahrát nelze, dám ho jako odkaz ke stažení zde.
Přílohy
Error.jpg
Chyba v zobrazení
Michaell0071
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř 13. bře 2013 21:12:26

Re: Chybné zobrazování grafiky

Příspěvekod pepe » úte 10. bře 2015 14:02:51

Ahoj,
jen tak pro zajímavost zkus následující postup u takto "poškozených modelů":
Stiskni mezerník (dialog orientace pohledu)
Aktivuj Izometrický pohled
Proveď obnovu pomocí Ctrl+Q
Data ulož a zavři, otestuj jak se budou chovat po znovuotevření

Jinak s verzí 2014 jsem zažil tak trochu peklo, co se ovladačů grafiky týče.. Osobně mám grafárnu od Nvidie, takže nevím, jestli to samé platí pro AMD, ale..
Doporučím ti zkusit nějaký jiný certifikovaný driver (pro starší verzi Solidu atp..) Tadyhle jsem našel i doporučení na instalaci ovladače grafiky - http://www.solidvision.cz/grafika-instalace/
Může se taky jednat o nějakou nekompatibilitu mezi HW komponenty.. Nezkoušel jsi o tom něco gůglit?

Dej vědět, jak jsi dopadl! :)
pepe
 
Příspěvky: 67
Registrován: stř 20. úno 2013 16:02:24


Zpět na Hardware

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


cron