Vrtulník

Na čem pracujete?

Vrtulník

Příspěvekod Zbynecek » sob 06. úno 2010 20:20:52

Ahoj, onehdy jsem se rozhodl, že si namaluji model vrtulníků se spalovacím motorem. Model na dálkové ovládání. Teď jsem našel toto fórum a tak jsem si řek, že sem nějaké moje projekty dám. Aby bylo co pomlouvat. -)))) Nebo i chválit. Nevím čím to je, ale chválu poslouchám raději. -)))
Tak že začnu tím projektem vrtulníku. Od kamaráda jsem si půjčil motor a v hrubých rysech, ale s přesnými rozměry, jsem si ten motor namalovat.
Obrázek
No, základ by byl a pak už jen stačilo kolem toho motoru obestavět vrtulník. -)
Celkový pohled na vrtulník:
Obrázek
Sundám kabinku, abych vám poodhalil co se skrývá pod ní a znovu si tak připomenul co to bylo za šílený nápad a co to dalo práce.
Obrázek
To máte malé hrábě, velké hrábě ......, no prostě je toho opravdu hodně dílů. -)))
Toto je například unášecí hlava s ciklikou.:
Obrázek
Na motor jsem přidělal vrtuli a nad ní odstředivou spojku s pastorkem.:
Obrázek
Převody, abych dostal taky nějaký pohyb dozadu na vrtulku.:
Obrázek
Zadní vrtulka, to bylo taky docela vzrůšo. Dostat tam všechno a ještě aby se to točilo.
Obrázek
Když nahlédneme dovnitř, uvidíme že je to opravdu jak v hodinkách.: -)
Obrázek
Samozřejmě všechny ty díly, aby se mohli dát vyrobit musejí mít své výkresy. Upřímně řečeno výkresy to je věc, kterou nemám moc v lásce. -)) Ale když jsem se dal na vojnu, tak jsem musel bojovat se vším všudy. Jako ukázka výkresu snad postačí toto.:
Obrázek
Ježíš lidi to byla dřina. -)) Kdyby vás někdy něco takového napadlo, tak si sedněte někam do kouta a počkejte až vás to přejde. -))) Konstruovat vrtulník úplně celje od píky. Kdy jsem použil, jako cizí součástku, jen motor a spojovací materiál, řekneme si upřímně, byl blbí nápad. -))) Á propó motor, mam takový jeden vynález motoru, který ještě nikdo nikdy nevyrobil. Kdysi dávno jsem si udělal model a ověřil si, že by to opravdu mohlo fungovat. To bylo ještě v dobách kdy nebyli počítače. -))) Snažil jsem se zbavit nejhorší a zároveň potřebné součástky v motoru. (klikový hřídel) Až zase jednou ztratím rozum, tak si to asi namaluji, jako další projekt.

P.S. Už to lítá.
Zbynecek
 
Příspěvky: 46
Registrován: pát 05. úno 2010 15:13:05
Bydliště: Kladno

Re: Vrtulník

Příspěvekod Rada » ned 14. úno 2010 10:07:44

Hrubost, kaša..nemám slov...respekt....
Nemáš ňejaký vidoe jak to lítá??
Rada
 
Příspěvky: 44
Registrován: ned 10. kvě 2009 8:30:46
Bydliště: BRNO

Re: Vrtulník

Příspěvekod kohen » pon 15. úno 2010 13:08:48

Klobouk dolů, pěkné.
SolidWorks 2013 - 2014
kohen
 
Příspěvky: 452
Registrován: úte 30. pro 2008 19:20:20

Re: Vrtulník

Příspěvekod stig » pon 15. úno 2010 20:57:34

ahoj tvoje projekty su fakt uchvatne obdivujem taky ako si ty co sa vedia takto vybavit s takymito vecami ja tiez modelujem v solide a v pro engineer a mam co to odkreslene ale nemozem sa dstat k takymto vykresom s kadial by som sa ucil robit tak sa chcem spytat ze ci by si mi mohol poskytnut vyrobne vykresy suciastiek alebo tvoj projekt samozrejme by som dodrzal vsetky autorske prava ktore ti pravom patria s sklanam sa pred tebou.
ak by si teda mohol a bol by si tak dobry pomoz mi prosim

S pozdravom

Peter Lepis
stig
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 15. úno 2010 20:48:48

Re: Vrtulník

Příspěvekod MAD_BOXs » stř 17. úno 2010 9:21:10

To by jsi chtěl vyrábět vrtulník? Nechci ti brát nějaké iluze, ale výroba tohoto je silně nerentabilní. Vrtulník této kategorie se dá pořídit za velice slušný peníz.
Např. T-REX 600 (700), Raptor 50 (90).
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
www.indops.cz
MAD_BOXs
 
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 29. led 2009 17:59:48

Re: Vrtulník

Příspěvekod Zbynecek » čtv 18. úno 2010 0:39:03

stig píše:ahoj tvoje projekty su fakt uchvatne obdivujem taky ako si ty co sa vedia takto vybavit s takymito vecami ja tiez modelujem v solide a v pro engineer a mam co to odkreslene ale nemozem sa dstat k takymto vykresom s kadial by som sa ucil robit tak sa chcem spytat ze ci by si mi mohol poskytnut vyrobne vykresy suciastiek alebo tvoj projekt samozrejme by som dodrzal vsetky autorske prava ktore ti pravom patria s sklanam sa pred tebou.
ak by si teda mohol a bol by si tak dobry pomoz mi prosim

S pozdravom

Peter Lepis

Ahoj
Nevím jestli ti dobře rozumím, ty chceš poslat nějaký díl jako model a k tomu dílenské výkresy, aby jsi se podle toho mohl učit? Nebo že by sis to zkusil vyrobit? Jestli bys to chtěl vyrábět, tak to se raději řiď radou od MAD_BOXs.
Protože abych si mohl vyrobit například ten unášeč listu, jehož výkresovou dokumentaci jsem zde použil jako ukázku, tak jsem si musel pro tento díl nejdřív nakreslit formu, tu formu vyrobit a pak do ní vstříknout plast. No a tento díl byl na světě. -)) Což by se klidně mohlo označit, jako další samostatný projekt. -)) Jenom tato forma se skládá z cca 89 dílů. -)
Vypadá takto:
Obrázek Obrázek

Ale nevím jestli já jsem ten od koho se učit. Jak už jsem tu psal jsem defakto samouk. Rozumím tvé snaze učit se tak, že kouknu jak to dělají jiní, protože se taky tak snažím něco postřehnout. -))) Ale myslím si, že tady jsou jíní machři a doufám, že nás budou učit oba. -))
Zbynecek
 
Příspěvky: 46
Registrován: pát 05. úno 2010 15:13:05
Bydliště: Kladno

Re: Vrtulník

Příspěvekod kohen » čtv 18. úno 2010 9:21:14

Falešná skromnost není na místě.

Zbynecek píše:
stig píše:ahoj tvoje projekty su fakt uchvatne obdivujem taky ako si ty co sa vedia takto vybavit s takymito vecami ja tiez modelujem v solide a v pro engineer a mam co to odkreslene ale nemozem sa dstat k takymto vykresom s kadial by som sa ucil robit tak sa chcem spytat ze ci by si mi mohol poskytnut vyrobne vykresy suciastiek alebo tvoj projekt samozrejme by som dodrzal vsetky autorske prava ktore ti pravom patria s sklanam sa pred tebou.
ak by si teda mohol a bol by si tak dobry pomoz mi prosim

S pozdravom

Peter Lepis

Ahoj
Nevím jestli ti dobře rozumím, ty chceš poslat nějaký díl jako model a k tomu dílenské výkresy, aby jsi se podle toho mohl učit? Nebo že by sis to zkusil vyrobit? Jestli bys to chtěl vyrábět, tak to se raději řiď radou od MAD_BOXs.
Protože abych si mohl vyrobit například ten unášeč listu, jehož výkresovou dokumentaci jsem zde použil jako ukázku, tak jsem si musel pro tento díl nejdřív nakreslit formu, tu formu vyrobit a pak do ní vstříknout plast. No a tento díl byl na světě. -)) Což by se klidně mohlo označit, jako další samostatný projekt. -)) Jenom tato forma se skládá z cca 89 dílů. -)
Vypadá takto:
Obrázek Obrázek

Ale nevím jestli já jsem ten od koho se učit. Jak už jsem tu psal jsem defakto samouk. Rozumím tvé snaze učit se tak, že kouknu jak to dělají jiní, protože se taky tak snažím něco postřehnout. -))) Ale myslím si, že tady jsou jíní machři a doufám, že nás budou učit oba. -))
SolidWorks 2013 - 2014
kohen
 
Příspěvky: 452
Registrován: úte 30. pro 2008 19:20:20

Re: Vrtulník

Příspěvekod Zbynecek » čtv 18. úno 2010 19:50:37

Pro Kohen

Jestli něco na mém příspěvku zaznělo falešně, tak se omlouvá, ale nebylo to záměrně. A dokavaď jsem si nepřečetl tvůj příspěvek, tak mne ani nenapadlo, že by to mohlo být takto chápáno. -(
Nevím jak dobře mne znáš, že mne hned můžeš označit jako falešného člověka. Já si to o sobě nemyslím. Jsem radši skromnější, než být přehnaně arogantní a namyšlený.
Co se týká kreslení, myslím si, že co si zamanu to si dokážu nakreslit. Jen se mne nelíbí, že mi vše tak dlouho trvá. Nemám ve svém okolí žádnou možnost někoho přímo pozorovat při práci v SW a tak nemám žádné srovnání, abych poznal zda moje postupy při tvorbě dílu jsou správné či nikoliv. Někdy vytvořím díl v celku rychle a někdy se zaseknu a nemohu s tím hnout. Tím pádem nedokážu odhadnout jak dlouho budu daný projekt dělat. Z toho pramení ta moje pochybnost o tom, jestli já bych byl ten správný učitel. Jestli ti šlo o tuto část mého příspěvku.
Zbynecek
 
Příspěvky: 46
Registrován: pát 05. úno 2010 15:13:05
Bydliště: Kladno

Re: Vrtulník

Příspěvekod kohen » pát 19. úno 2010 11:53:06

Asi jsi si špatně vysvětlil mou poznámku. Pokud někdo něco umí a v příložených obrázcích je to očividné, není třeba být přehnaně skromný.
Velká část lidiček ještě studuje a nemá tolik síly (peněz, času) jako ty, aby z jednoho dílu vymodelovala celý stroj a ještě ho dokázala vyrobit.
Osobně si myslím, že někdo kdo má takové nasazení má co poradit ostatním.

Tak teď, když jsem vše uvedl na správnou míru zbývá už jen začít s příspěvky.
SolidWorks 2013 - 2014
kohen
 
Příspěvky: 452
Registrován: úte 30. pro 2008 19:20:20

Re: Vrtulník

Příspěvekod Honza » pát 19. úno 2010 14:44:48

Ano...respekt... já dělám formy, tak jsem se spíš díval na výkres formy :-) a potom na vrtulník -oboje respekt...
Honza
 
Příspěvky: 48
Registrován: úte 23. pro 2008 16:29:37
Bydliště: ČR

Re: Vrtulník

Příspěvekod Zbynecek » pát 19. úno 2010 17:50:56

Honza píše:Ano...respekt... já dělám formy, tak jsem se spíš díval na výkres formy :-) a potom na vrtulník -oboje respekt...

Ahoj
Dík. Děláš formy, jako ve smyslu že děláš konstrukci, nebo že je výrábíš v nástrojárně? Rád bych s někým pokecal na téma konstrukce forem. Potřeboval bych poradit (doporučit) nějakou odbornou literatutu a kde jí sehnat.
Zbynecek
 
Příspěvky: 46
Registrován: pát 05. úno 2010 15:13:05
Bydliště: Kladno

Re: Vrtulník

Příspěvekod Honza » pát 19. úno 2010 19:30:28

Zbynecek píše:
Honza píše:Ano...respekt... já dělám formy, tak jsem se spíš díval na výkres formy :-) a potom na vrtulník -oboje respekt...

Ahoj
Dík. Děláš formy, jako ve smyslu že děláš konstrukci, nebo že je výrábíš v nástrojárně? Rád bych s někým pokecal na téma konstrukce forem. Potřeboval bych poradit (doporučit) nějakou odbornou literatutu a kde jí sehnat.



Ahoj. Ano, jsem konstruktérem forem. Odborné literatury je pramálo (v češtině). Ale pokud chceš něco konzultovat není problém, ptej se... :-) Budu rád, když budu moci poradit.
Honza
 
Příspěvky: 48
Registrován: úte 23. pro 2008 16:29:37
Bydliště: ČR

Re: Vrtulník

Příspěvekod Zbynecek » sob 20. úno 2010 0:11:17

Rada píše:Hrubost, kaša..nemám slov...respekt....
Nemáš ňejaký vidoe jak to lítá??

Dík, tady je par fotek, Toto je jeden z prvních startů:
Obrázek
Po několika úpravach šel do vzduchu znova.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Zbynecek
 
Příspěvky: 46
Registrován: pát 05. úno 2010 15:13:05
Bydliště: Kladno

Re: Vrtulník

Příspěvekod MAD_BOXs » sob 20. úno 2010 9:57:07

No jo, už je mi to jasné, foto z Modelcity a Kroměříž.
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
www.indops.cz
MAD_BOXs
 
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 29. led 2009 17:59:48

Re: Vrtulník

Příspěvekod stig » ned 21. bře 2010 17:41:35

ahoj noo ja som myslel ze ci by si mi mohol poskytnut nakreslene veci s tohu vrtulniku alebo cely ten projekt!!!
ako subory!!! a podla toho by som si to otvaral v solide prezrel ako si to modeloval a pokusal sa vyrobit identicky tie suciastky alebo cely vrtulnik!!! velmi by mi to pomohla a ak by si mal zaujem na oplatku ti mozem poskytnut moje ulozene subory co som kreslil turbinovy motor pre modely lietadiel !!!

Spozdravom
Peter Lepiš
stig
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 15. úno 2010 20:48:48


Zpět na Ukázky projektů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


cron