Fušovaná CNC frézka...

Na čem pracujete?

Fušovaná CNC frézka...

Příspěvekod Rada » sob 26. pro 2009 1:29:26

Pracuju na tom..Až se všecko vychytá začnu nakupovat matroš....Největší problém je to vedení..:( ale tak jako zajímavost sem to sem hodil, když je tady tak dlouho prázdno...:)
Přílohy
Ona.png
Rada
 
Příspěvky: 44
Registrován: ned 10. kvě 2009 8:30:46
Bydliště: BRNO

Re: Fušovaná CNC frézka...

Příspěvekod Honza » ned 27. pro 2009 11:49:14

Čau, hele vypadá to zajímavě. Ale mohl bys to trošku popsat? Zajímalo by mě všechno jak je to provedeno, snad tím neztratíš svoje know-how :-) Napiš pojezdy, jak to bude poháněno (servo??) k čemu to je určeno, a jaký to bude mít řídící systém. Trochu mě tahle tématika zajímá.
Honza
 
Příspěvky: 48
Registrován: úte 23. pro 2008 16:29:37
Bydliště: ČR

Fušovaná CNC frézka...

Příspěvekod Rada » pon 28. pro 2009 0:02:00

Čau Honzo.
Samozřejmě popsat trochu můžu, ohledně know-how vubec nevim o čem mluvíš...No měla by to bejt 3osá frézka nejprv myšlená na balzu, poliš a ňáké ten plast. Ohledně této konstrukce pojezdy sou pomocí ozubenejch řemenů a krokáčů, vedení je sfušovaný ložiskama a jezdí po duralu, tak že nic moc .Rozměry sou 1210 x 765 mm a teho pracovní plocha 800 (X osa) x 350 (Y osa) x 80 (Z osa). Jako matroš sou použitý duralový profily některý zkrz tuhost vyplňený MDF deskama zbytek sou všecko MDF desky.Ovládat bych to chtěl přez kompl a MACH3,snad yb šel i solidcam no uvidíme, elektro mi udělá kámoš v tom se moc nevyznám. Konstrukce není z mojí hlavy,našel sem jí na internetu,je jich tam haba kuk a tadle mé přišla pro mě jako študenta ekonomický nejmíň náročná.Jelikož jsem todle navrh ještě když sem o domacích cncčkách věděl kulový ,jsem si jistej pár nedostatků a není to vůbec finální verze,určitě poladím pojezdy. Podařilo se mi získat vedení ze starších frézek a ňáky kuličkový šrouby tak to zakomponuju, a snad z teho bude mašina schopná obrábět i nějákou tu ocel a dural. Jinač sem v tomdle úplnej amatér tak jestli máš v tomdle ňáký zkušenosti nechám si rád poradit.
Rada
 
Příspěvky: 44
Registrován: ned 10. kvě 2009 8:30:46
Bydliště: BRNO

Re: Fušovaná CNC frézka...

Příspěvekod Honza » pon 28. pro 2009 16:41:44

Pokud by ti to nevadilo, velice rád, bych se podíval na model! Šlo by to poslat? Jinak díky za info...
Honza
 
Příspěvky: 48
Registrován: úte 23. pro 2008 16:29:37
Bydliště: ČR

Re: Fušovaná CNC frézka...

Příspěvekod Rada » pon 28. pro 2009 22:51:17

Jo v klídku, chceš zrovna toto nebo tu další verzi? K čemu ti to bude ? A kam to mám posílat?
Rada
 
Příspěvky: 44
Registrován: ned 10. kvě 2009 8:30:46
Bydliště: BRNO

Re: Fušovaná CNC frézka...

Příspěvekod Davidbery » úte 29. pro 2009 8:17:55

Tak tohle mě velice zaujalo, opravdu zajímavý návrh. Jenom by mě zajímalo, jaký rozměr má pojezd jenom abych si dokázal představit zhruba měřítko. Nechci být protiva, ale měl bych pár konstruktivních připomínek. Ve směru osy Y, nemáte vůbec pojištěný hlavní příčník stroje proti zvednutí, nebo alespoň to nevidím. Další věcí jsou ložiska, ty jsou úplně nedostačující pro zachycení jakýkoliv vibrací, řezných momentů a rychlejších posuvů, na druhou stranu chápu, že pokud budete stroj dávat dohromady z vlastních zdrojů nebudete mít asi na kuličková vedení. Výhoda oproti ložiskům je v tom, že mají téměř nulové vůle a zachytí velké klopné momenty. Jenom poslední věc, ikdyž nevím jak velká je frézka, podle stěn profilů, které tvoří hlavní nosné části na obrábění kovů rovnou zapomeňte, řezné odpory jsou v tomto případě obrovské, zkuste malý výpočet např. řezného odporu při vrtání, čísla Vás jistě překvapí.

Jak jsem psal, nechci abyste to bral jako negativní kritiku, moc se mi ten nápad líbí, pokud to budete někdy realizovat hoďte sem fotky.

PS: nabízím klidně pomoc s modely pokud bude zájem, vypadá to opravdu zajímavě.
SW 2012 SP5.0 64bit
Uživatelský avatar
Davidbery
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 05. led 2009 8:53:01
Bydliště: Chomutov

Re: Fušovaná CNC frézka...

Příspěvekod Honza » úte 29. pro 2009 9:03:31

Souhlas,

pojďme společnými silami do toho. Poslat třeba na honza.suldovsky@gmail.com třeba parasolid. Také nabízím pomocnou ruku s výpočty a tak podobně :-)
Honza
 
Příspěvky: 48
Registrován: úte 23. pro 2008 16:29:37
Bydliště: ČR

Re: Fušovaná CNC frézka...

Příspěvekod Rada » úte 29. pro 2009 10:04:07

Jsem si vědom spousty konstrčkních chyb na tomdle návrhu. Člověk co už ji postavil ji použivá na obrábění balzy, tam si myslím, že by to mohlo fungovat, určité bych chtěl postavit něco co by zvládlo i kovy a toto byl jen prvotní návrh něčeho co by snad mohlo fungovat. Jak jsem psal dávám to sem jako zajímavost, není to vůbec finální verze..Není problém kamkoli poslat a s pomocí budu opravdu rád. Navíc bych měl dostat ňáký vedení z mojí průmyslovky kde vyřazujou starý cncéčka,v lednu tam jedu tak uvidíme co z toho pužijem.Jinak si všech připomínek vážim a rád si nechám poradit než abych postavil ňáky zgarb :)
Rada
 
Příspěvky: 44
Registrován: ned 10. kvě 2009 8:30:46
Bydliště: BRNO

Re: Fušovaná CNC frézka...

Příspěvekod Honza » úte 29. pro 2009 19:10:09

Ahoj chlape, už na to koukám. Ještě bych měl jednu prosbu, zda bys mohl uvést ještě zdroj kde jsi sehnal ten koncept :-)
Honza
 
Příspěvky: 48
Registrován: úte 23. pro 2008 16:29:37
Bydliště: ČR

Re: Fušovaná CNC frézka...

Příspěvekod Rada » čtv 31. pro 2009 10:04:44

Rada
 
Příspěvky: 44
Registrován: ned 10. kvě 2009 8:30:46
Bydliště: BRNO

Re: Fušovaná CNC frézka...

Příspěvekod kohen » úte 05. led 2010 8:10:29

Pokud potřebuješ informace arady z této oblasti zkus http://www.c-n-c.cz/.
Jsem si jistý, že tam nalezneš odpovědi a inspiraci.
SolidWorks 2013 - 2014
kohen
 
Příspěvky: 452
Registrován: úte 30. pro 2008 19:20:20

Re: Fušovaná CNC frézka...

Příspěvekod Rada » čtv 07. led 2010 10:52:41

Díky kohen...
Jsem si tohodle fóra vědom a každej den ho sjíždím...
Rada
 
Příspěvky: 44
Registrován: ned 10. kvě 2009 8:30:46
Bydliště: BRNO


Zpět na Ukázky projektů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


cron