Návrh schodiště se zábradlím

Na čem pracujete?

Návrh schodiště se zábradlím

Příspěvekod JosefV » čtv 04. dub 2013 18:25:12

Návrh ocelového schodiště v programu Solidworks 2013 s detaily na spojovací prvky.
Více na http://modelovani-v-solidworks-a-catia.webnode.cz/

schody5.JPG


schody.JPG


schody6.JPG


schody2.JPG


schody3.JPG
JosefV
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 01. bře 2013 7:07:41

Re: Návrh schodiště se zábradlím

Příspěvekod M - by stačilo » čtv 04. dub 2013 20:36:32

Vypadá to pěkně.
Ale mám zkušenost, se kterou se raději podělím, protože to může někomu pomoci.
Když jsme kolaudovali domek, tak mi na podobně řešené zábradlí bylo řečeno, že máme štěstí, že to je "jen" doma a ne ve veřejném prostranství. Důvod byl ten, že to zábradlí tak jak jej máš navrženo je bezvadný žebřík a to je pro děti lákadlo. Daleko bezpečnější jsou svislé tyčky v předepsaných rozestupech, nebo tabule z tvrzeného skla. To pak vypadá taky dobře a hlavně děti po tom nemohou lézt...
M - by stačilo
 
Příspěvky: 153
Registrován: ned 03. dub 2011 19:39:52

Re: Návrh schodiště se zábradlím

Příspěvekod dedecek » úte 09. dub 2013 9:01:25

Pár měsíců jsem pro jednu firmu podobné tipy schodišť kreslil. S vodorovnou výplní nebyl nikdy problém. Jediné co musela splňovat byla mezera mezi podlahou a první výztuhou a mezera mezi pruty výplně (tak aby dítě nepropadlo). Pravda je že to většinou bylo do rodinných domů a je to 5 let zpátky tak se to třeba změnilo :-)

M - by stačilo píše:Vypadá to pěkně.
Ale mám zkušenost, se kterou se raději podělím, protože to může někomu pomoci.
Když jsme kolaudovali domek, tak mi na podobně řešené zábradlí bylo řečeno, že máme štěstí, že to je "jen" doma a ne ve veřejném prostranství. Důvod byl ten, že to zábradlí tak jak jej máš navrženo je bezvadný žebřík a to je pro děti lákadlo. Daleko bezpečnější jsou svislé tyčky v předepsaných rozestupech, nebo tabule z tvrzeného skla. To pak vypadá taky dobře a hlavně děti po tom nemohou lézt...
dedecek
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned 05. srp 2012 17:35:56

Re: Návrh schodiště se zábradlím

Příspěvekod M - by stačilo » úte 09. dub 2013 13:37:21

Nechci se hádat :-) My jsme kolaudovali tak před šesti lety. Technické předpisy schodišť neznám, ale myslím si že každý kolaudační úředník má svou pravdu a s touto pravdou my můžeme těžko hnout. A záleží na tom, na koho narazíme. :-)
Nicméně, projekt schodiště se mi líbí.
M - by stačilo
 
Příspěvky: 153
Registrován: ned 03. dub 2011 19:39:52


Zpět na Ukázky projektů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků