Práce na více projektech

Práce na více projektech

Příspěvekod misolin » stř 01. říj 2014 8:01:35

Zdravím,

rád bych se zeptal, jestli jde v SW nějak inteligentně pracovat na více projektech. Jde mi hlavně o ukládání souborů do složek a jejich přemisťování. Po srovnání s Inventorem jsem totiž ze SW lehce zklamán.

Jako příklad uvedu způsob práce v Inventoru. Vytvořím si projekt, určím složku projektu, dále si mohu nadefinovat podložku, kam se ukládají všechny normalizované díly a další pomocné složky. Ve složce projektu se vytvoří soubor projektu. Poté mohu složku projektu jakkoliv přesouvat, vždy stačí v Inventoru pouze odkázat na soubor projektu. Jde mi hlavně o to, že ve složce projektu si mohu dělat prakticky cokoliv. Vytvářet složky, přesouvat soubory apod. Nikdy se ale neztratí propojení mezi modely v sestavě. Soubor projektu mi prakticky říká: všechny součásti a sestavy hledej ve složce kde jsem umístěn a všech podsložkách. Navíc při ukládání mimo složku projektu vždy upozorní. Když pak chci pracovat na něčem jiném, stačí pouze přepnout projekt a mám 100% jistotu, že ukládám do složky dotyčného projektu.

Toto mi strašně u SW chybí. Přesunuli někam do podadresáře soubor (např. složka Festo, Misumi, apod.), ihned nastane chyba. Pochopil jsem, že tyto přesuny by se měly dělat pomocí SW Exploreru. Pokud v něm ale pouze přetáhnu soubor myší do podadresáře, propojení je také ztraceno. Klikat na každý soubor pravým tlačítkem a dávat přesunout mi přijde strašně nepraktické.

Nejde to prosím dělat nějak lépe? Díky.

P.S. Pokud stáhnu z Festa jakýkoliv model (soubor SWB), nikdy se nezobrazí závity. Nevíte jak na to?
misolin
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 30. zář 2014 12:34:44

Re: Práce na více projektech

Příspěvekod QBczech » stř 01. říj 2014 10:19:52

Zdravím,

s prácí v Inventoru žel zkušenosti nemám, ale myslím si, že něco takového by v Solidu mělo jít taky.
Například mi příjde moc užitečná funkce Soubor > Kopírovat projekt.... Upřímně stále mě překvapuje co to umí. Například mi umožní vzít sestavu a zkopírovat všechny její závislé díly vč. výkresů a toolboxu do libovolných složek. Každý díl je možný např. přejmenovat (aniž by ztratil odkaz na sestavu). Dokonce, když zruším "fajfku" Jedna úroveň složky tak můžu ukládat do podsložek (škoda, asi to nejde vybírat hromadně)

Ze začátku mi trvalo než jsem pochopil co znamená Uložit jako kopii a pokračovat/otevřít, ale i tohle pomáhá při práci s "projekty". Pokud se ti například stane, že něco přejmenuješ nebo přesuneš a sestava nebo výkres ti ztratí odkazy, tak je můžeš zase ručně propojit zpátky přes Otevřít > Odkazy... dvojklikem na onu položku (pokud si to pamatuješ :-D)
Uživatelský avatar
QBczech
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv 04. zář 2014 11:38:01

Re: Práce na více projektech

Příspěvekod kohen » stř 01. říj 2014 15:21:49

Ať se člověk brání zuby nehty u větších projektů a více lidech se bez PDM nedá pracovat. Vždy se najde nějaký dobrák, který vám přepíše soubory (samozřejmě nechtěně).
SolidWorks 2013 - 2014
kohen
 
Příspěvky: 452
Registrován: úte 30. pro 2008 19:20:20

Re: Práce na více projektech

Příspěvekod alda » čtv 02. říj 2014 8:12:44

A je to zákládní funkce Inventoru? Nebo je to funkce správy dat (PDM), myslím, že u Inventoru se jmenuje Vault? Pokud je to funkce PDM tak u SolidWorksu, myslím, že by to mělo fungovat obdobně. V základní verzi něco takového nenajdeš.
Zajímavý produkt je CustomTools - http://customtools.info/. Umí také pracovat s projekty.
SolidWorks 2013
alda
Administrátor
 
Příspěvky: 231
Registrován: čtv 18. pro 2008 14:48:43
Bydliště: Třebíč

Re: Práce na více projektech

Příspěvekod .rf. » čtv 02. říj 2014 8:33:22

V Inventoru je to základ. Tam bez správně nastavených cest projektu nejde ani pracovat.
.rf.
 
Příspěvky: 333
Registrován: pon 31. led 2011 7:16:30

Re: Práce na více projektech

Příspěvekod misolin » čtv 02. říj 2014 10:22:43

Přesně tak. Pokud je ve firmě pouze jeden konstruktér, tak mi práce v Inventoru přijde nesrovnatelně pohodlnější. Celkově jsem ze SW zklamán. Připadá mi, že nabízí mnohem méně než Inventor, ale třeba si zvyknu. Nemáte prosím někdo nějak odkaz na návod, jak PDM zprovoznit a jak s ním efektivně pracovat? Zkouším si s tím hrát, ale asi mám jinou logiku.
misolin
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 30. zář 2014 12:34:44


Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


cron