Komplexní řešení ve firmě

Komplexní řešení ve firmě

Příspěvekod Egestas » čtv 20. bře 2014 10:10:36

Dobrý den,

Předem se omlouvám pokud jsem se svým dotazem ve špatné sekci, nebo zde tento dotaz někde již někde je, já ho nenašel. Nicméně k dotazu.

Prosím o radu, v nás ve firmě se zabýváme komplexním vývojem a následnou výrobou v kooperaci dalších firem (Plechy, DPS, Osazení). Vyrábíme Informační systémy, rozvaděče, Elektronická zabezpečovací zařízení, MaR rešení... ale to jen na úvod.
Jde o to že jsme do teď používaly ke konstrukci, Inventor, AutoCAD, k návrhu DPS, Eagle, OrCAD... A pak se to muselo bastlit dohromady, z návrhu DPS udělat 3D model v Inventoru a spasovat, a drátování zase jen jako výkres a pak pro představu zanést do 3D modelu inventoru to nebylo úplně ergononické a efektivní.

Rozhodly jsme se přejít na řešení SolidWorks, a SolidWorks Elektrical. Nicméně před nákupem a zavedením raději zjištujeme jaké jsou s tímto zkušenosti, co nám SolidWorks Elektrical nabídne a hlavně se kterým programem na návrh dps a jejím převodem do 3D modelu nejlépe spolupracuje.

Prosím tedy o cokoliv co mi k tomuto můžete říct hlavně jde o tyto body.

1. Který program pro návrh DPS nejlépe spolupracuje v rámci převodu DPS do 3D modelu s SolidWorks?
2. Dokáže SolidWorks elektrical z výkresu udělat drátování? Změní se výkres při změně v 3D modelu?
3. Jak je zpracováno propojení SW a SW Elektrical
4. Jak se chová tvoření rozpisek dílů v rámci SW a SW Elektrical
5. Adresářová struktura dokumentace s vlastní knihovnou dílů : je nutné mít u každé sestavy všechny díly nebo se dají shodné díly brát z jednoho místa? plati jak pro SW tak SW Elektrical
6. Zle vytvorit prezentacní model ? myslím jako třeba jeden soubor se sestavou který pošlu záhazníkovy který se na to podívá ale nepozná rozměry, nemuže se dívát zvášt na díly ale třeba jen pod víko a podobně

Vím že toho je hodně a možná i zmatečně popsané ale za všechny rady co my můžete dát budu vděčný, v SW sice umím ale jen klasické Díl-Sestava-2D výkres to nakreslíme všichni zůčastnění cokoliv takže nejde o začátek od 0 ale tyto spíš firemní záležitosti zatím nikdo nepotřeboval a SW Elektrical neznáme skoro vůbec takže pobudou potřeba školení a praxe. nicméně od tohoto řešení si slibujeme daleko větší ergonomii a efektivitu.

Děkuji všem za rady a připomínky Petr Tesař
Egestas
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 04. bře 2014 18:56:55

Re: Komplexní řešení ve firmě

Příspěvekod .rf. » čtv 20. bře 2014 10:19:03

.rf.
 
Příspěvky: 333
Registrován: pon 31. led 2011 7:16:30

Re: Komplexní řešení ve firmě

Příspěvekod Egestas » čtv 20. bře 2014 15:39:32

No máme už domluvené školení přímo ve firmě, spíš mě zajímají postřehy přímo z praxe...
Egestas
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 04. bře 2014 18:56:55


Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


cron