Vrstvy v Solidworks

Vrstvy v Solidworks

Příspěvekod romann » pát 31. led 2014 13:56:31

Zdravím.

Pracuje někdo s vrtvami jako např. v Autocadu ?

- je možné v SW importovat do jedné vrstvy rastr v jiné si udělat skicu pro další práci
- co potom s vrtvou,kde je ten rastr ?

- je možné do jedné vrtvy importovat objekt dwg (třeba z Autocadu)
- a v další vrtvě jej křivkami v SW obkreslit a udělat si skicu ?

Jak se nové vrstvy nastavují, jak se přepíná ? Jak se mažou ?

Lze nastavovat vlastnosti křivek, polyline v SW ?

Děkuji
Roman
romann
 
Příspěvky: 78
Registrován: pát 23. srp 2013 9:24:59

Re: Vrstvy v Solidworks

Příspěvekod .rf. » pát 31. led 2014 15:01:57

Řekl bych že SolidWorks zná hladiny pouze ve výkresech, ne v modelu. Pracovat se s nimi nechá podobně jako v AutoCADu, ale nevidím pro to žádný zvláštní důvod.
.rf.
 
Příspěvky: 333
Registrován: pon 31. led 2011 7:16:30

Re: Vrstvy v Solidworks

Příspěvekod romann » pát 31. led 2014 15:23:28

Zdravím.

Ve 2d (Autocad, Progecad, Draftsight) potřebuji obkreslit rastr, který jsem si upravil do měřítka 1:1.
Mne zajímá, zda umí SW pracovat se spline či polyline lépe, než 2D aplikace.

Jde o to, že soubor (pouze obrys) z 2D aplikace je docela velký - ten obrys naimportuji do SW jako skicu či jako nové objekty SW (snad to píši a popisuji správně).

Z té skici "dělám" plech, nasimuluji rozvin (nemusí to mít ohyby) a šup s tím kolegovi na laser machine.

Proto se na to ptám.

Ono jde spíše o to, jak šikovně obrys obkreslit ve vektorovém programu, aby nebyla z velkého počtu dílků a tím i vzniklý nabobtnalý soubor. Pak by odpadl dotaz na vrstvy v SW.

(k čemu se ve výkresu vrstvy používají a jak na ně ?)


Děkuji
Roman
romann
 
Příspěvky: 78
Registrován: pát 23. srp 2013 9:24:59

Re: Vrstvy v Solidworks

Příspěvekod Aleš » pát 31. led 2014 22:01:04

Tohle dělám tak, že naimportuju DWG do jedné skici, ve stejné rovině vytvořím novou skicu a do ní to "obkresluju". Tu původní pak smažu nebo zneviditelním dle potřeby.

Vrstvy ve výkresu moc nepoužívám, připadají mi takové poněkud nedomyšlené a polovičaté (na něco fungují, na něco ne).
Aleš
 
Příspěvky: 93
Registrován: pon 18. črc 2011 21:05:27

Re: Vrstvy v Solidworks

Příspěvekod romann » pát 31. led 2014 23:20:13

Zdravím.
Šlo by to několika kroky nastínit ?


Děkuji
Roman
romann
 
Příspěvky: 78
Registrován: pát 23. srp 2013 9:24:59

Re: Vrstvy v Solidworks

Příspěvekod Aleš » ned 02. úno 2014 17:50:18

Otevřu novou skicu (třeba umístěnou na přední rovině) a do ní dám Vložit - DWG/DXF. Skicu ukončím a otevřu další skicu, opět na přední rovině. Musí být zapnutá viditelnost skic ("brejličky" nahoře pod lištou). Vidím všechno co je v tom DWG/DXF a podle toho kreslím vybranou či zjednodušenou část. Ukončím skicu, tu původní smažu nebo disable (nevím jak je to nazvané v české verzi :-)), tím se mi ztratí případné odkazy (pokud jsem navazoval třeba konce čar na body toho DWG/DXF), doplním kóty, učešu to podle citu a je hotovo :-)
Aleš
 
Příspěvky: 93
Registrován: pon 18. črc 2011 21:05:27


Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


cron