3D priestorové nárezové plány

3D priestorové nárezové plány

Příspěvekod diferent » úte 12. lis 2013 19:58:40

Zdravím chcel by som sa poradiť... možno už niekto riešil podobný problém..

Existujú rôzne aplikácie na tvorenie nárezových plánov (OPTIMIK napr). Pracujú však len s predpokladom využitia jednej hrúbky dosky, materiálu a násobia kusy len plošne...

V práci ale pracujem s penovým materiálom s hrúbkou materiálu napr. 100mm o určitých rozmeroch...finálna zostava sa ale skladá z rôznych hrúbok... hárok sa teda naštiepava na potrebne hrúbky a následne sa vyrežú jednotlivé dielce

Pri kalkulovaní spotreby materiálu teda musím teda rozmýšľať nie len nad čo najefektívnejším rozmiestnením po ploche ale aj šírke a čo najefektívnejším rozštiepaním a následne to zahrnúť do nákladov a spotreby. To najme pri zložitejších zostavách vedie k veľkej časovej náročnosti a hlavne k chybám.

Keďže mám k dispozícii Solidworks dokážem si na základe objemov materiálu a zostavy vypočítať koľko dielov je možné teoreticky natrieskať na daný nárezový plán.

Neviete náhodou o niečom (aplikácii, prídavnom Solidworks module, excely, pripadne niečom inom) čo by mi vedelo uľahčiť kalkulovanie takejto 3D spotreby materiálu?
Za pomoc vopred ďakujem.
diferent
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 15. pro 2012 10:50:10

Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


cron