NC kod

NC kod

Příspěvekod kubikT » stř 10. dub 2013 8:18:36

Dobrý den, pánové. Potřebuji poradit ohledně tohoto programu. Pracuji u jedné společnosti která si nechává dělat programy mimo. Z osobní iniciativy jsem se rozhodl, že bych se mohl naučit bělat programy na |CNC soustruh.
Bylo mi doporučeno dělat současti v Silidworksu. Jenže mám takový velký možná malý zádrhel!:-D
Od jednoho chlapa mi byl donesen tento program o velikosti cca10GB. Při rozbalovaní složek mi to hlásilo chybu, že to chce složku která tam vůbec, ale vůbec nebyla. Tak jsem stáhnul SW z internetu. Ted když to spustím tak to jede vpohodě, součástku taky nějakým způsobem nakreslím, ale nemohu najít ani v nápovědě jak udělat NC kod. Mohli byste mi poradit kde najdu tu část kde bych spustil animaci, povybíral nože, a udělalo NC kod pro Fanuk?
děkuji
kubikT
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 09. dub 2013 22:58:45

Re: NC kod

Příspěvekod alda » stř 10. dub 2013 8:25:33

Dobrý den, budete si muset nainstalovat ještě další software - viz např. toto téma: http://solidworksforum.svobodne.net/viewtopic.php?f=38&t=371#.UWUTxjeiL6Q
SolidWorks 2013
alda
Administrátor
 
Příspěvky: 231
Registrován: čtv 18. pro 2008 14:48:43
Bydliště: Třebíč

Re: NC kod

Příspěvekod kubikT » stř 10. dub 2013 9:22:31

dobře, takže, mám stáhnout ještě nějaký CAM nainstalovat to k SW a mělo by mě to fungovat. Ještě se zeptám který z těch programů je lepší :-D Potřebuji jen aby to dělalo veškeré normalní úkony soustruhu (hrub, šlicht, zápich, závit vnitřní venkovní, úpich...). Umím jen kreslit v AutoCadu a toto je promě španělská vesnice, tak se rači ptám. Jak nato
kubikT
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 09. dub 2013 22:58:45

Re: NC kod

Příspěvekod alda » stř 10. dub 2013 9:30:19

To bohužel nevím, se soustružením nemám zkušenosti.
SolidWorks 2013
alda
Administrátor
 
Příspěvky: 231
Registrován: čtv 18. pro 2008 14:48:43
Bydliště: Třebíč

Re: NC kod

Příspěvekod Frenk » stř 10. dub 2013 14:18:36

Zkuste toto http://www.kovoprog.cz/cz/soustruh.html Je zbytečné kupovat programy jako je HSMWorks, když Vám jde jen o soustruh. Cena bude nesrovnatelná.
Frenk
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 20. pro 2012 13:53:40

Re: NC kod

Příspěvekod kubikT » stř 10. dub 2013 21:00:34

Ano toto jsem zkoušel, ale bohužel jsem se stím jaksi nedokázal domluvit a nikde jsem nenašel žádný manuál, ani na netu.
kubikT
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 09. dub 2013 22:58:45

Re: NC kod

Příspěvekod hammer » ned 21. dub 2013 9:15:30

Nevím, jak jste sehnal KOVOPROG, pravděpodobně ale na jejich NET adrese popsané výše. Mají tam ale i manuály, "MainBook_kp_open" které vám umožní součást nakreslit i obrobit (přkládám). Žel Bohu zde nevypracujete NC kód. Je to sice plně funkčí CadCam, ale bez výstupu na stroj. Pokud chcete NC kód zpracovat, potřebujete KOVOPROG zakoupit a k němu ještě příslušný postprocesor pro konkrétní stroj a ŘS. Je zde také možnost zakoupit postprocesor konfigurační, ve kterém si pro soustružení sám vytvoříte potřebný postprocesor pro stroje a ŘS. Součástí KOVOPROGu jsou i makra, která řeší téměř všechny problémy. Makra si pro konkrétní problém můžete vypracovat i sám. KOVOPROG podporuje i mimoosé operace a operace s protivřetenem. KOVOPROG je 2.5 D CadCam soustružení, frézování a drátové řezání, který při frézování opracuje i šikmé stěny a pomocí maker umí opracovat i stěny na křivce. Těžko budete hledat lepší SW s touto cenou. Polotovar můžete zadat velmi lehce z přířezu, případně v CADu nakreslíte odlitek i výkovek. Vyhnete se tak zbytečným mrtvým dráhám nástroje. Dráhy nástroje je možno dotatečně upravit a vyhladit. Jsou nesrovnatelné s CYCLE z jakéhokoliv ŘS. Zatím je možno polotovar vytvořit jenom v soustružení. Uvidíme jak pokročí v nové verzi 4.13. Při simulaci soustružení je zpracováno i odebírání materiálu. Sám na tomto SW pracuji od roku 1990. Pánové z Peška & Brtna, computer service vám jistě vyjdou vstříc.
Přílohy
MainBook_kp_open.pdf
(2.49 MiB) 871 krát
MainBook_kps_open.pdf
(2.12 MiB) 858 krát
hammer
 
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 03. zář 2009 9:22:32


Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


cron