Problém se splajny..

Problém se splajny..

Příspěvekod Mikim » úte 06. pro 2011 19:17:02

zdravím, mám takový drobný dotaz.
Vytvořim plechový díl pomocí splajnů, převedu na plechový díl, uložim pak díl jako DXF, aby mi šel otevřít v programu WRYKRYS, který používáme pro pálící stroj.
při načtení do tohoto programu se ale obrys dílu zobrazí jako souhrn úseček, né plynule přecházejících splajnů.
Může toto dělat solidworks, při tom ukládání do DXF, nebo bude chyba v tom druhém programu.
Mikim
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned 14. bře 2010 15:15:21

Re: Problém se splajny..

Příspěvekod .rf. » stř 07. pro 2011 8:07:29

Při exportu plochy do DWG/DXF je možné nastavit, jestli se budou objekty typu spline exportovat jako spline nebo polyline. Vyzkoušejte si obě možnosti, jestli nedojde ke změně.
Pokud máte neohýbanou součást, nemusíte ji kvůli exportu DXF převádět na plech. Stačí nad plochou stisknout pravé tlačítko myši a z menu vybrat Export DWG/DXF.
.rf.
 
Příspěvky: 333
Registrován: pon 31. led 2011 7:16:30

Re: Problém se splajny..

Příspěvekod Mikim » stř 07. pro 2011 8:29:27

Díky za dobrý tip s tím exportem jako DXF bez přechodu na plechový díl, člověk na to kolikrát hledí, ale když to potřebuje, nejde to najít..
No a k problému splajnu, při změně na export splajnu jako splajnu, a né jako polylinu, ke změně nedošlo. Takže volám na info WRYKRYSu, asi bude potíž tam.
I tak ale díky.
Mikim
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned 14. bře 2010 15:15:21

Re: Problém se splajny..

Příspěvekod .rf. » stř 07. pro 2011 9:13:13

Můžete ještě vyzkoušet otevřít DXF v jiné aplikaci, například DraftSight http://www.3ds.com/products/draftsight/overview/.
Ale nemyslím, že by to moc pomohlo. Osobně problém s exportem souborů ze SolidWorksu nemám.
.rf.
 
Příspěvky: 333
Registrován: pon 31. led 2011 7:16:30

Re: Problém se splajny..

Příspěvekod Mikim » stř 07. pro 2011 11:18:31

Takže jsem psal dotaz výrobci Wrykrysu, a tam mi bylo zděleno, že to dělá starší verze toho programu, u novějších verzí se už tento problém netvoří. Prý to způsoboval jiný načítací algoritmus.
Problém vyřešil upgrade Wrykrysu.
I tak ale díky za spolupráci.
Mikim
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned 14. bře 2010 15:15:21


Zpět na Tipy a Triky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


cron