Workgroup PDM podsložky

Workgroup PDM podsložky

Příspěvekod misolin » úte 02. pro 2014 17:11:42

Zdravím,

nepřišel prosím někdo, jak ukládat určité součásti do podsložek?
Např.:
-Mám složku PDM pro vyzvednutí dokumentů.
-Vytvořím si novou sestavu v prázdném adresáři PDM, do ní mi vstupuje 40 dílů od zákazníka, 30 vlastních dílů, 8 od Festa apod.
-V adresáři PDM mám podsložky "Festo", "Podklady" apod. Přímo ve složce PDM mám pouze vlastní díly a v podložkách ty ostatní. Vše je krásně přehledné.
-Odevzdám sestavu do projektu
-Vyprázdním složku PDM
-Opět vyzvednu, ale všechny soubory pak jsou pouze v PDM adresáři na jedné hromadě a najít zde něco je pěkně chaotické.

Nejde prosím nějak vyřešit aby adresářová struktura byla zachována?

Děkuji.
misolin
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 30. zář 2014 12:34:44

Re: Workgroup PDM podsložky

Příspěvekod andrew » úte 16. pro 2014 11:21:59

No, to je vlastnost, takhle to ve WPDM prostě funguje - používá se jeden pracovní adresář pro všechny soubory vyzvedávaných součástí projektů.
pro otevírání souborů určitě používej otevírání z podokna úloh vpravo, kde máš projekty přehledně rozčleněny a navíc, pokud otevíráš z podokna úloh a máš to vyzvednuté v pracovním adresáři, tak WPDM ti to otevře přímo z pracovního adresáře ... nebo to aspoň nabídne
taky můžeš otevírat požadované součásti z vrcholové sestavy, kde je pomocí rychlého filtru snadno vyhledáš
určitě bych nehledal/neotevíral soubory přímo z pracovním adresáři, tam to je opravdu nepřehledná žumpa - což je ale nepodstatné (to důležité máš v podokně úloh)
SolidWorks 2015 rulez!
Uživatelský avatar
andrew
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte 15. led 2013 9:07:11

Re: Workgroup PDM podsložky

Příspěvekod misolin » čtv 18. pro 2014 9:02:59

Díky za odpověď. Asi to takhle budu muset dělat. Byl jsem z Inventoru zvyklý na řazení do složek, dokonce i základní Vault Basic (obdoba Workgroup PDM) to uměl, tak jsem očekával, že situace bude podobná.
Jinak, pokud jsi už přešel na verzi 2015, nezdá se ti vyzvedávání a odevzdávání do Workgroup PDM výrazně pomalejší než ve verzi 2014?
A poslední otázka, nechce se mi zakládat nové vlákno. Co vše obsahuje soubor se sestavou? V Inventoru jsem byl zvyklý, že soubor sestavy obsahuje pouze informaci o poloze komponent a vazbách mezi nimi. Velikost souboru pak byla v kB až 1-2 MB u větších sestav. V solidworksu mám sestavu s pár konfiguracemi a ta má 30 MB. Jeji odevzdání či vyzvednutí pak trvá strašně dlouho. Jde velikost nějak zredukovat, např. nepoužívat konfigurace? Díky.
misolin
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 30. zář 2014 12:34:44


Zpět na PDMWorks

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


cron