rendrovani videa

dříve Animátor

rendrovani videa

Příspěvekod Honza_ » sob 12. pro 2009 14:28:17

Zdravim, udelal jsem si v solid worksu model domu. Pomoci pohybove studie jsem si nastavil trajektorii kamery aby proletela okolo domu a pak vnitrkem.

A mam otazku. Chtel bych z teto animace udelat video. V solidu jsem nasel neco ve smyslu ze to tak nejak zachyti obrazovku a video to udela. S tim ale moc spokojenej nejsu. Prece jenom to neni nic moc kvalita.

Proto me zajima jestli existuje nejakej dodatek k solidu co by vyrendrovalo animaci tak jak to umi treba photowiew 360. V takove kvalite.

Diky za odpoved.
Honza_
 

Re: rendrovani videa

Příspěvekod sklář » stř 16. pro 2009 11:59:58

Řešil jsem podobný problém, video otáčejícího se výrobku. Musíš zapnout modul Photoworks, v něm nastavit scénu, tj. vzhledy jednotlivých částí modelu, osvětlení atd... V pohybové studii máš nastaven pohyb kamery, dáš uložit animaci a dialogu ukládání nastavíš vykreslovač na Vyrovnávací pameť Photoworks. Při ukládání se pak jednotlivé polohy kamery rendrují ve Photoworku a ukládají do videa. Dle kvality nastavení scény a délce pohybu kamery se připrav na hodně dlouhý výpočet
sklář
 

Re: rendrovani videa

Příspěvekod kohen » čtv 17. pro 2009 7:31:15

Nebyla by ukázka výsledku?
SolidWorks 2013 - 2014
kohen
 
Příspěvky: 452
Registrován: úte 30. pro 2008 19:20:20

Re: rendrovani videa

Příspěvekod sklář » čtv 17. pro 2009 9:55:47

Vzhledem k tomu, že prezentační videa jsou poněkud objemnější, dal jsem na http://ulozto.cz/3346230/2010sestava5.zip video s počátečních pokusů. I tato jednoduchá scéna s nízkým rozlišením a bez pozadí se na pracovní stanici se čtyřjádrem rendrovala do videa téměř hodinu. Složitější scény s kvalitnějším nastavení a videem běží i v řádu dnů.
sklář
 

Re: rendrovani videa

Příspěvekod kohen » ned 20. pro 2009 17:03:38

Není to špatné, ale já spíše očekával video kvality jako např. Solidprofesor na Youtube.
Já osobně když něco ukládám do videa, tak pomocí Windows Media Encoder a záznam obrazovky, ale také nejsem s kvalitou spokojen.
SolidWorks 2013 - 2014
kohen
 
Příspěvky: 452
Registrován: úte 30. pro 2008 19:20:20

Re: rendrovani videa

Příspěvekod sklář » pon 28. pro 2009 10:31:29

Jak jsem již psal, kvalita výsledku se odvíjí od nastavení (video v ukázce mělo pouze 7 snímků/sec, nastavení vykreslování na nízké kvalitě), všechno je pak pouze o kompromisu kvality a doby výpočtu. Chtěl jsem "odříznout kus " prezentačního videa ale nebylo mi to povoleno... (mám své zaměstnání zatím rád...)
sklář
 


Zpět na Pohybová studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


cron