práce s pohybovou studií

dříve Animátor

práce s pohybovou studií

Příspěvekod Harry666 » úte 01. zář 2009 9:21:07

Hoj, pracuju se SW celkem dlouho, vytvářím formy na lisování plastů, ale nikdy se pořádně nepochopil jak mám udělat pohybovou studii, nebo vlastně spíš vůbec nějakej pohyb..v sestavě se mi vždycky něco stane a buď se rozsypou vazby nebo se to nechce vůbec ani hnout... není třeba možný že mám špatně vazby mezi sebou, nebo mě napadlo že to co chi aby se nějak hýbalo musí být mít jenom některý vazby?(já se snažím aby součásti byly plně určený)nebo už nevím.. nic už mě nenapadá...
A já, jsa nuzák mám jen své sny. Rozprostřel jsem své sny pod tvé nohy. Našlapuj měkce, neboť šlapeš po mých snech".
Harry666
 
Příspěvky: 65
Registrován: úte 01. zář 2009 8:51:37
Bydliště: Brno

Re: práce s pohybovou studií

Příspěvekod pavel » ned 06. zář 2009 17:25:14

Čau.
Mám stejný problém, ale dále jsem se tím nezabýval. Dělalo mi to ale to samé....určil jsem směr gravitačního pole a najednou se mi taky všechny vazby rozsypaly. Bohužel jsem na to nepřišel proč to tohle udělalo. Kdyby tu byl někdo kdo by to vysvětlil bylo by to OK.:-)
pavel
 

Re: práce s pohybovou studií

Příspěvekod Honza » pát 11. zář 2009 7:20:33

Harry666 píše:Hoj, pracuju se SW celkem dlouho, vytvářím formy na lisování plastů, ale nikdy se pořádně nepochopil jak mám udělat pohybovou studii, nebo vlastně spíš vůbec nějakej pohyb..v sestavě se mi vždycky něco stane a buď se rozsypou vazby nebo se to nechce vůbec ani hnout... není třeba možný že mám špatně vazby mezi sebou, nebo mě napadlo že to co chi aby se nějak hýbalo musí být mít jenom některý vazby?(já se snažím aby součásti byly plně určený)nebo už nevím.. nic už mě nenapadá...



Ahoj, taky dělám formy, ale nikdy jsem nepotřeboval pohybovou studii. Nicméně, jsem se o to jednou taky snažil, abych zákazníkovi předvedl posuvy šikmých vyhazovačů a šíbrů (popřípadě rozfázování více dělících rovin). To jsem ale musel nejdřív všechno prohnat přes parasolid, a pohyblivé části vazbit tak, aby byly pohyblivé včetně koncových poloh... stejně to nebylo ono...
Honza
 
Příspěvky: 48
Registrován: úte 23. pro 2008 16:29:37
Bydliště: ČR

Re: práce s pohybovou studií

Příspěvekod Harry666 » pon 14. zář 2009 9:29:36

Honza píše:Ahoj, taky dělám formy, ale nikdy jsem nepotřeboval pohybovou studii. Nicméně, jsem se o to jednou taky snažil, abych zákazníkovi předvedl posuvy šikmých vyhazovačů a šíbrů (popřípadě rozfázování více dělících rovin). To jsem ale musel nejdřív všechno prohnat přes parasolid, a pohyblivé části vazbit tak, aby byly pohyblivé včetně koncových poloh... stejně to nebylo ono...
[/quote]

To já právě chtěl udělat taky.. ale přišel sem na to že teoreticky stačí animovat rozložení...jde to..ale s některejma věcma mám problém , protože součásti který se rozhýbou do jednoho kroku tak z znějakýho neznámýho důvodu nejdou použít znova(stejně mám ten dojem že něco dělám špatně, ale už bohužel tak nějak nevím co).Právě v tom animování je jedno jak máš vazby.. což je fajn, protože pak nemusíš nějak strašně složitě řešit vazby.. si je pak můžeš udělat jak chceš a potřebuješ....(na to sem nepřišel sám.. taky sem se musel zeptat :D)
A já, jsa nuzák mám jen své sny. Rozprostřel jsem své sny pod tvé nohy. Našlapuj měkce, neboť šlapeš po mých snech".
Harry666
 
Příspěvky: 65
Registrován: úte 01. zář 2009 8:51:37
Bydliště: Brno

Re: práce s pohybovou studií

Příspěvekod M-host » stř 06. led 2010 9:05:05

Pro animaci funkce formy používám v konfiguracích rozhoz sestavy. Ten pak jen jednoduše naimportuji do pohybové studie. Posuvníky už pak jen doladím tak, aby např. šoupáky běhaly současně s otevíráním formy.
M-host
 


Zpět na Pohybová studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


cron