Novinky v SolidWorksu 2010 Beta

Týkající se SolidWorks, diskuze ad.

Novinky v SolidWorksu 2010 Beta

Příspěvekod kohen » úte 04. srp 2009 10:36:08

Jestli jako já očekáváte v nové verzi SolidWorksu pořádnou dávku inovací (vylepšení), tak si nechte zajít chuť. Po přihlášení do beta programu, nainstalování a otevření beta verze SolidWorksu 2010 mne čekala pořádně ledová sprcha.

Po schlédnutí jak zapracovali na nových verzích u Inventoru (2009->2010), nebo ProE (ver. Wilfiere 5) jsem toho od SolidWorksu čekal mnohem, mnohem více. Při otevření nové verze jsem se několikrát přistihl jak kontroluji, jestli jsem se omylem nepřepnul do 2009-ky. Pro porovnání co se na první pohled změnilo přikládám video s porovnáním prostředí a menu.

To, že to s SW 2010 Beta není žádná sláva dokazuje i bouřlivá diskuze na Betafóru oficiálních stránek SolidWorksu. Není se co divit, i sami betatesteři čekali po roční práci cca. 200 programátorů podstatně více.

Můj osobní dojem = zklamání, s ohledem na konkurenci jsem čekal více! Abych vyzkoušel co je v SW beta nového musel jsem nejdříve do PDF souboru (možno stáhnout v CZ tady http://solidworks.webnode.cz/news/co-je-noveho-v-solidworksu-2010-beta/) a přečíst si co mám hledat za novinky, protože sám jsem toho moc nenašel. Ze 187 stran popisujících novinky jsem vybral šest, které stojí za zmínku.

1. Podpora gesta miši

Pod tímto názvem se skrývá mezikruží se 4 či 8 předdefinovanými tlačítky. Ovladač se aktivuje při stisku pravého tl.myši + pohyb na příkaz. Ovladač lze různě předdefinovat a to pro skicu, prvek, sestavu a výkres zvlášť. Dle mého názoru by tento ovladač mněl časem nahradit předdefinované klávesy. SolidWorks se vydal určitě správným směrem zjednodušeného ovládání, které by mělo urychlit návrh. Můj osobní dojem je, že ovladač je tak napůl cesty toho co programátoři zamýšleli. Osobně bych k ovladači přidal intuitivní příkazy po výběru nějaké entity. Např. kliknu na hranu a objeví se ovladač kde budou příkazy sražení hrany, zaoblení hrany, atd.. Při každém výběru by se příkazy měnily dle vybrané entity.

Nicméně se na ovládání dá zvyknout a je určitě přínosem. Nesmíme zapomenout, že je to beta verze !!!

2. Referenční roviny

Tak tato novinka je velice příjemná = jedná se o nový postup zadávání referenčních rovin = možno vytvořit více typů referenčních rovin. K tomu lze jen dodat, že to už mělo být dávno. Určitě bych podporoval vylepšení i u referenčních os a bodů, proč to není ?!!!

3. Zrdcadlení v sestavě

Určitě si vzpomenete jak jste se vztekali, když jste v sestavě zrdcadlili, např. šroub a on byl volný (v prostoru) = muselo se vazbit = osobně jsem zrdcadlení v sestavě nepoužíval. Celá novinka zrdcadlení je v tom, že zrdcadlený šroub zůstane kde má. Můj osobní názor je, že se jedné pouze o nápravení nevydaženého příkazu, což už mělo být dávno.

4. Rychlá kóta + paleta kót ve výkresech

Jedná se o příjemné zlepšení při kótování ve výkrese = ušetří vybírání uložení, formátu kóty, atd.. Tyto vylepšení jsou obdobou "Podpora gesta myši", ale ve výkrese. Určitě je to krok správným směrem a osobní pocit z ovládání je jenom ten nejlepší.

5. Vylepšení při zadávání kosmetického závitu

Je vylepšeno zadávání kosmetického závitu = při výběru plochy lze ze seznamu vybrat konkrétní závit. Podle mého názoru to mělo být takto zpracováno již na začátku!!!

6. Lepší ovládání "Přesun plochy"

Přibylo pravítko odměřující posun + triáda za kterou se může tahat.

Určitě jsou v nové verzi i další vylepšení, ale ty mne nikterak výrazně nezaujala. Upozorňuji, že se jedná o Betaverzi a o mé subjektivní pocity!
Další videa z SW2010 Beta najdete tady http://solidworks.webnode.cz/news/novinky-v-solidworksu-2010-beta/
SolidWorks 2013 - 2014
kohen
 
Příspěvky: 452
Registrován: úte 30. pro 2008 19:20:20

Re: Novinky v SolidWorksu 2010 Beta

Příspěvekod jucas » čtv 24. zář 2009 16:17:46

Teď jsem prošel "novinky" SW2010 a jen se prohloubilo mé zděšení z posledního vývoje SW. Začínám si myslet, že se vývojáři asi zbláznili, místo stabilizování a vylepšování slabých míst asi chtějí vytvořit bloatware, jehož hlavní funkcí je aby i retardované dítě bylo schopno vytáhnout kostičku ze čtverečku a tento postup vypadal dobře na videu :).
Toto není doména jen SW, ale i ostatní CADy jdou jak vidno tímto směrem. Ale např. ta snaha SW mít např. první vzhled podobný s novým GUI MSOffice byla vidět (mluvím o verzi 2008). Postupně s tím přišli i ostatní CADy, ale u SW toto nemělo smysl protože hlavními praktickými výhodami tohoto rozhraní -- minimalizace vyskakujících oken a kontextová změna ovládajících prvků -- už disponoval v podobě bočního panelu a panelu kontextových ikon. Výsledkem byl jen kosmeticky změněný panel, který na rozdíl od předešlého nešlo přesunovat a řadit vedle něho jiné panely (toto bylo později částečně opraveno).
O takové "novinky" osobně nestojím a myslím, že slouží jen pro efekt a zaplnění "Whats new.PDF" Místo toho bych byl rád za zrychlení, stabilizování a vylepšení výkresového modulu, dle mého nejslabšího článku SW.
Když se podívám co bylo ve výkresech vylepšeno v 2010, tak nové funkce nebo vylepšení jsou slabá. Sice konečně půjde zakótovat průměr v rozvinutém řezu, ale toto považuji ne za novou funkci, ale za chybu předchozích verzí, a už dávno to mělo být opraveno. Podobně ta záležitost s kosmetickým závitem, kromě toho nepohodlného způsobu vytváření je tu např. problém že pokud hrana závitu je hrana rozhraní válce a kužele, která se potom zaoblí, celý závit se posune na novou hranu zaoblení - toto asi opraveno nebylo.

Dále např. nemožnost vytvoření částečného řezu v pohledu řezu, u vyloučené součásti. Podivné chování více přerušených pohledů na stejné součásti, "cestování" popisů výkresu po změně parametrů. Oprava všech těchto věcí považuji za řádově důležitější než další nepoužitelný Xpert ( krom toho pseudoekologie už není in).

Na druhou stranu, ten inovativní Inventor-fusion vypadá jak obšvihlé GUI SW (včetně všech těch zbytečných září kolem výběru) kombinované s funkcemi hybridního modelování, které už přinesl NX a SE. Ono je rychlejší znovuvytvořit už vymyšlený koncept, než vyvíjet nový, i když jde jen o GUI.
jucas
 

Re: Novinky v SolidWorksu 2010 Beta

Příspěvekod kohen » stř 30. zář 2009 7:28:56

No jsem rád, že má někdo podobně rozpačité pocity z nové verze SWx.
SolidWorks 2013 - 2014
kohen
 
Příspěvky: 452
Registrován: úte 30. pro 2008 19:20:20

Re: Novinky v SolidWorksu 2010 Beta

Příspěvekod Mildo » úte 22. čer 2010 21:56:24

Nieco ma osvietilo a chcel som dnes pouzit Novinku 2010. Ide o moznost v kusovniku rozpustit zostavu Prikl.na riadku c.3. je zostavicka ktora sa rozpuslti-rozlozi podla stromu na jeho prvu uroven. Takto som rozpustil dve podzostavy (pravu a ľavu, take tiahla s capmi a segerkami, nechcelo sa mi ich vezbit vo velkej zostave, hovoril som si vyskusam novinku). Pekne mi to nascitavalo v kusovniku kusy, dokonca aj v strome modelu pridá pokec (Rozpusten v kusovniku),potom som previazal pohľady na kusovnik idem dat poziciu a *. Sviňa hviezdicka, skusal som preklikavat sa v nastaveni konfiguracií kusovnika ale nic, stále *. Bud som novinku nepochopil, ale ked urobi v postupnosti tri veci , kde stvrta je vysledok, no tak ten vysledok nakoniec NEJDE !!!
...jaký si to udeláš, takový to máš !!!
Mildo
 
Příspěvky: 125
Registrován: úte 31. bře 2009 7:07:22
Bydliště: Maroko


Zpět na Novinky a oznámení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


cron