Ukončení duálních licencí - pozor na to.

Týkající se SolidWorks, diskuze ad.

Ukončení duálních licencí - pozor na to.

Příspěvekod MAD_BOXs » čtv 17. dub 2014 12:32:38

Tak SolidWorks se zpětnou platností ukončil tzv. druhou aktivaci licence. Je to pěkná prasárna z jejich strany.

Kreslím na PC v kanceláři a když potřebuju zaběhnout na provoz, tak si beru notebook. Jelikož mi můj byl odebrán jinou osobou, tak jsem odhlásil licenci a jal se ji přihlásit na jiný notebook a ejhle


TAKTO UŽ NEJDE PŘIHLÁSIT A TO SE PLATÍ KAŽDOROČNĚ PODPORA SKORO 50 000,-

Pokud Vám to ještě funguje, tak to je vpořádku, ale jakmile chcete změnu HW, tak už ne!!!!!!
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
www.indops.cz
MAD_BOXs
 
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 29. led 2009 17:59:48

Re: Ukončení duálních licencí - pozor na to.

Příspěvekod M - by stačilo » čtv 17. dub 2014 13:10:13

Mě na tuto změnu upozornil dodavatel SW v informačním mailu.
Nicméně jsem telefonicky řešil co s tím, a bylo mi řečeno, že mají formulář, na povolení druhé instalace v oprávněných případech. Takže ti nezbude, než toto vyřešit se svým dodavatelem.


Tady je část toho mailu:

Vážený zákazníku,

dovolte mi, abych Vás informoval o změně aktivační politiky u všech samostatných (nesíťových) licencí SolidWorks v České republice (region EMEA). Od 2. dubna 2014 byl výchozí počet dvou (2) aktivací na jednu licenci změněn na jednu (1). Tato změna platí primárně pro aktivace nově zakoupených licencí, přičemž uživatelé stávajících licencí nebudou ovlivněni do té doby, dokud se nepokusí převést či aktivovat své licence.

Pokud tedy máte aktivovánu novou licenci anebo jste již druhou aktivaci Vaší stávající licence převedli, tak potom je pro zprovoznění „domácí“ instalace nutné nejprve zajistit převedení aktivace z počítače „v kanceláři“. Postup převedení stávající aktivace je následující: Spusťte SolidWorks a v něm přejděte do menu Nápověda > Převést licence. Spustí se aktivační průvodce, který Vám pomůže s převedením aktivace a jejím vrácením na aktivační server. Poté můžete Vaši licenci aktivovat na jiném počítači.
M - by stačilo
 
Příspěvky: 153
Registrován: ned 03. dub 2011 19:39:52

Re: Ukončení duálních licencí - pozor na to.

Příspěvekod MAD_BOXs » čtv 17. dub 2014 13:49:11

No asi jsem to špatně pochopil, ale v té druhé části se píše o převodu stávající, tj. první licence a druhou to neumožňuje. A to je právě můj případ.

Takže zažádat dodavatele o vyjímku? Jenže to budu žádat každou chvíli, jelikož se nám ty počítadla mění celkem dost často.

Si myslím, že toto zavání soudním sporem, jelikož jsem uzavřel smlouvu s danými podmínkami a dodavatel mi je v průběhu mění, to se mi nelíbí.

A nové produkty nemám, aktualizace na nové verze nemám nainstalovány, tak si myslím, že došlo k porušení smlouvy ze strany poskytovatele služeb.
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
www.indops.cz
MAD_BOXs
 
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 29. led 2009 17:59:48

Re: Ukončení duálních licencí - pozor na to.

Příspěvekod M - by stačilo » čtv 17. dub 2014 16:59:10

Myslím, že první licenci, kterou odhlásíš se automaticky bere jako "domácí" a ta druhá zůstane jako pracovní tj první a jediná.
Ne že by mi to co se stalo nevadilo, ale na druhou stranu si dokážu představit, proč se to tak stalo a dokud nebudu muset, tak druhou domácí aktivaci nevrátím (naštěstí jsem se o tom dozvěděl včas).
Je to sice otravné, ale pokud potřebuješ tahat Solidworks sebou, budeš muset první aktivaci, která ti zůstala vrátit na server, a na ntb si ji zase stáhnout. Jak se vrátíš zpět tak zase naopak. To by mělo fungovat stále, jen ti zbyla momentálně jedna aktivace.
Ale nejrozumnější bude zavolat si svému dodavateli a probrat tvou situaci s ním.
M - by stačilo
 
Příspěvky: 153
Registrován: ned 03. dub 2011 19:39:52

Re: Ukončení duálních licencí - pozor na to.

Příspěvekod MAD_BOXs » čtv 17. dub 2014 18:34:22

Borci na podpoře nás jednoduše poslali do prd.....a ani se nechtěli dál bavit, prostě je to tak a hotovo.
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
www.indops.cz
MAD_BOXs
 
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 29. led 2009 17:59:48

Re: Ukončení duálních licencí - pozor na to.

Příspěvekod andrew » pát 18. dub 2014 15:27:06

hele, to máš asi blbýho prodejce ;-) :-D

na druhou stranu, řekněme si to na rovinu, za tohle prodejci samozřejmě nemůžou; je to rozhodnutí od SolidWorks corp pro celou Evropu a důvody asi budou docela evidentní ;-) (pravděpodobně zneužívání druhých aktivací)

jak psal kolega "M", tak svého prodejce požádej o formulář na žádost o opětovné přidělení té druhé aktivace

taky se můžeš obrátit přímo na český solidworks (http://www.solidworks.cz/o-spolecnosti/kontakt/)

hodně štěstí
SolidWorks 2015 rulez!
Uživatelský avatar
andrew
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte 15. led 2013 9:07:11


Zpět na Novinky a oznámení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


cron