Zaformování dílu

Zaformování dílu

Příspěvekod Honzza » pon 19. dub 2010 19:10:08

Nejsem konstruktér forem, takže s plochami moc (skoro vůbec) neumím. Občas potřebuji přece jenom něco alespoň zčásti zaformovat (nejčastěji upínací čelisti a zakládací přípravky pro další opracování a montáž tvarových dílů). Používám příkaz dutina. Jenže někdy se mně nepodaří z podkladů (někdy dost šílené, kusy sestav chybí atp.) opravit díl tak abych dostal solid. Jde nějak vydlabat zakládání jen podle plochy ? (Sešít alespoň část plochy co potřebuji pro čelist se mně většinou nějak podaří.) Plocha se nachází v jiném dílu než chci vydlabat.

Jak udělat solid z plošného dílu, resp. jak zkontrolovat co tomu chybí, aby to šlo?
Honzza
 
Příspěvky: 25
Registrován: úte 06. říj 2009 8:25:40

Re: Zaformování dílu

Příspěvekod toust » pon 19. dub 2010 20:13:12

Dutina není jediný způsob. Dá se to třeba udělat i normálně vysunutím s volbou "k tělu" , jako tělo vyberu tu plochu. Funguje to jak na objemová tak i na plošná těla. Dají se tak dělat bezvadně i třeba elektrody. Má to tu výhodu že se nemusí dělat solid.

Objem se dá z plošného těla udělat například pomocí příkazu "sešít" s volbou "vytvořit objem". Celkem funguje i "záplata". Kontoluje se to pomocí "ověřit" v panelu "nástroje".
toust
 
Příspěvky: 74
Registrován: sob 07. bře 2009 9:22:56

Re: Zaformování dílu

Příspěvekod Honzza » úte 20. dub 2010 15:56:15

Díky za radu. Tohle mně funguje, když je plocha větší než skica z které promítám. Já to mám většinou obráceně a tam to takhle asi nejde (koncová plocha nemůže ukončit prvek). Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem se objednal na školení. Jsem samouk, tak si to po 7 letech snad zasloužím....a taky zaplatím.

Hlavní problém je totiž v tom, že neznám všechny možnosti jak co řešit. Takže něco 2 hodiny záplatuju a nakonec to zahodím. A když mně nějaká funkce nejde a nejde, tak nevím jestli jsem blbec já nebo software.
Honzza
 
Příspěvky: 25
Registrován: úte 06. říj 2009 8:25:40

Re: Zaformování dílu

Příspěvekod toust » úte 20. dub 2010 19:43:06

Jo, skica musí být menší. Jestli se jedná o jednu plochu (což pravděpodobně asi ne) tak se dá vysunout menší skica a boční plocha posunout pomocí "přesunout plochu". Ale to už je na konkrétním případu. Možností je hodně.
Školení nebude od věci, člověk se furt učí ... Například příkaz "smazat díru" v ploše mám pocit snad ani nikde v menu ani na ikonce není. Kdybych nebyl na školení tak bych se o něm v životě nedozvěděl. A to by mně mrzelo.
toust
 
Příspěvky: 74
Registrován: sob 07. bře 2009 9:22:56


Zpět na Povrchy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


cron