rezanie zostavy 5000 povrchovych tiel

rezanie zostavy 5000 povrchovych tiel

Příspěvekod AlbHert » sob 13. pro 2014 14:58:38

v plochach nie som uplne doma, ale mam dojem, ze som vycerpal vsetky zakladne moznosti. Zrejme to vyzaduje nejaky trik, alebo to vobec nie je mozne.

Obdrzal som STEP model karoserie. Po importe do SW, zostava obsahuje mnozstvo podzostav a 5000 povrchovych tiel. Mojou ulohou je do karoserie osadzat prvky interieru podla poziadaviek zakaznika na prestavbu. Aby som mohol pracovat s interierom karoserii, potrebujem ju mat otvorenu. Niekedy lavu stranu, niekedy pravu, niekedy strechu. Pouzivat nastroj zobrazenia "REZ", je pre mna neprakticke (opisovat dovody je zdlhave. Povazujme to za fakt), preto som si chcel vytvorit niekolko konfiguracii zostavy karoserie (odrezana lava strana, odrezana prava strana, odrezana strecha).

A to je problem: Rozrezat zostavu niekolko tisic povrchovych tiel. Nastroje: ROZDELOVACIA KRIVKA, ODSTRANIT PLOCHU, PRELIS, PRETNUT, orezanie uzavretou alebo otvorenou skicou nie je mozne, alebo nie je realne pouzit. Pretoze, alebo je mozne operovat len s jednym povrchovym telom, alebo je nutne vybrat vsetky plochy, na ktorych chcem operaciu vykonat. Nie je mozne urobit hromadny vyber Lasom, alebo Oblznikom. Povrchove tela su rozmiestnene velmi roznorode a pomerne neprehladne. Nehovoriac o problemoch s vykonom HW.

Z mojho pohladu by bolo idealne, keby som mohol karoseriu odrezat skicou na ploche, ktora je od karoserie odsadena. Avsak rezat/odoberat plochu objemom nie je mozne.

Tiez som skusal (alebo vlastne tam som zacal) ulozit zostavu ako Diel. Nepomohlo mi to.

Mate niekto napad?
AlbHert
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 11. pro 2014 23:20:02

Re: rezanie zostavy 5000 povrchovych tiel

Příspěvekod Mildo » úte 13. led 2015 14:49:40

Stav zobrazenia si skúsil?
- Odfajkni, že nechceš spájať stavy zobrazenia s konfiguráciami
- daj pridať nový stav zobrazenia
- skry čo nepotrebuješ vidieť
Potom si už len preklikávaš stavy zobrazenia.
Vyskúšaj...
Přílohy
Add_SZ.SLDPRT
... len na ukážku, nerobím extra s plochami
(215 KiB) 652 krát
...jaký si to udeláš, takový to máš !!!
Mildo
 
Příspěvky: 125
Registrován: úte 31. bře 2009 7:07:22
Bydliště: Maroko

Re: rezanie zostavy 5000 povrchovych tiel

Příspěvekod QBczech » pát 16. led 2015 14:37:04

Myslím si, že asi není žádný med - 5000 povrchových těl. Napadá mě, nešel by ten STEP naimportovat jako objemová těla?
Málo lidí ví, že pokud se při otevírání souborů v SWX přes okno Otevřít vybere nejdřív typ dokumentu (např. STEP) tak se zpřístupní tlačítko Možnosti pro nastavení importu. Tam jde nastavit že se SWX má pokusit vytvořit objemy, nebo že se má více těl importovat jako díly. Doporučuju si otestovat, jestli lepší výsledek importu nezajistí zatržítko Mapování B-rep. Někdy pomůže..
Uživatelský avatar
QBczech
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv 04. zář 2014 11:38:01


Zpět na Povrchy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


cron