zvarenec

zvarenec

Příspěvekod kaspy1 » čtv 04. čer 2009 11:01:00

zdravim,
potrebujem vytvorit zvarenec v SW 2008.
Samozrejme cele je to pekne zobrazene v tutoriale.
Moj problem vsak je, ze by som si to predstavoval tak, aby zvarenec nebol part ale zostava. A kazdy jeden prvok by bol samostatny part.
Som uzivatel ProE a tam je to vyriesene skeletonmi (modul aax) a kopírovanou geometriou....v skeletone sú iba "skrupiny" ktorych geometria sa nasledne kopiruje do partov kde sa "zhmotňuju". pravdaze su neustale viazane na skeleton a kazda zmena v nom sa prejavý aj v nich.
Existuje nieco podobne aj v SW??? Nasiel som nejakevytvaranie tiel z potiahnuteho profilu v novom parte, to je nieco podobne, ale následne nemozem vlozit tabulku profilov....co by nebol az taky problem. problem je ze v kusovnikum mi zobrazuje aj part(zvarenec), z ktoreho som dane prvky thal...co s tym???
kaspy1
 

Re: zvarenec

Příspěvekod Mildo » pon 20. črc 2009 10:56:15

Ten zvarenec Part, jeho telá si nachystaj presne ako ho potrebuješ deliť. Potom daj uložiť telá (môžeš im vypísať názvy, môžeš cvaknúť aj vytvoriť zostavu - z tých tiel čo vytvoríš). Jednotlivým Partom doplníš vlastnosti pre automat-kusovníka a mal by si to rozchodiť. (Tento spôsob som používal, keď bola zostava miešanina plechy, profily, tyče a nebolo možné použiť klasickú tab.prírezov). Dobré je potom ten pôvodný Part zvarenca nazvať v súbore ako MODEL, prípadne ho vložiť do generovanej zostavy zvarenca a použiť v konfigurácii trebárs "NÁVRH"... a do PDM sa ti to potiahne s pekne učesaným stromom.
...jaký si to udeláš, takový to máš !!!
Mildo
 
Příspěvky: 125
Registrován: úte 31. bře 2009 7:07:22
Bydliště: Maroko

Re: zvarenec

Příspěvekod Kaspy1 » pát 14. srp 2009 8:48:12

Dsakujem velmi pekne za radu, dostal som sa o kus dopredu, no mam este ohladom toho nejake otazocky:
1. Ako sa v SW vytvara konfig pre jednotlive party, pripadne kde by som k tomu nasiel nejaky tutorial?
2. Tie jednotlivo vytvorene party mozem väzbit na ten základný part-zvarenec?
3 Nepouzivam PDM, robim na disku, moze s tym byt problem?
4. Kde sa doplnuju vlastnosti pre automat-kusovnika?

5. Mohol by mi niekto poskytnut uz nejake svoje hotove konfigy pre SW.

dakujem
Kaspy1
 

Re: zvarenec

Příspěvekod kaspy1 » pát 14. srp 2009 10:36:15

este mam otazocku...
mam podobny pripad ako je vyssie uvedeny...zvarenec v kombinacii so ohyb. plechom...
ako vytvorit ohyb. plech aby jeho geometria bola zavisla na urcitch rozmeroch daneho zvarenca, tj. napr. mam zvarenec v tvare stvorca(hrany stvorca su zvarane profily) . Ako vyplnit plochu stvorca ohybanym plechom aby bol tento plech zavisli na rozmeroch daneho stvorca ktore by som menil vo zvarenci...
kaspy1
 

Re: zvarenec

Příspěvekod Mildo » čtv 03. čer 2010 11:19:36

Zvarovacka z profilov sa da pouzit rozne. Klasika na urovni dielu s tabulkou prirezov, alebo prikazom ulozit tela priradis popisy(cisla) a generujes to do zostavy (v ktorej sa tvaria vsetky diely ako(f), ale akonahle zmenis rozmer niecoho v povodnej zvarovacke, generovana zostavasa up-datne. Do generovanej zostavy neodprucam sahat, pridavat diely a tak, lebo ak v povodnom modeli upravou vznikne nove telo mal by si zostavu generovat nanovo a vsetko v nej dorobene prepises. Ale ked z generovanej zostavy zacnes novu zostavu bude 1. v strome vývoja (f) a k nej pridas ten tvoj diel, bude chodit ako chces... Ak budes potom chciet robit kusovnik, vycvaknes tam len diely.
Vela stastia v klikani...
.


Naposledy oživil Anonymous v čtv 03. čer 2010 11:19:36
...jaký si to udeláš, takový to máš !!!
Mildo
 
Příspěvky: 125
Registrován: úte 31. bře 2009 7:07:22
Bydliště: Maroko


Zpět na Svařování

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


cron