Rozvyn trubky ne do plechu ale naprimit

Rozvyn trubky ne do plechu ale naprimit

Příspěvekod tomatom » sob 04. čer 2011 21:37:27

mohl by mi nekdo pomoci vymodelovat trubku reknemeli D10/8 (8je dira ) a dva ohyby ... primka, radius,15° primka, radius, 20°primka (vse v rovine) a nasledne to cele rozvinout ne do plechu ale do rovne truby...

teda pokud to vubec jde nebo nejak jinak to vykoumat abych zjistil potrebnou delku...

ja vim ze si to muzu zmerit ale to zatim delam a je to zdlouhave (pocitam to na kalkulacce vsechny delky co odmerim z modelu) a hlavne kdyz neco zmenim tak to zas prepocitat, takto by mi to hned vyplivlo vyslednou delku a vykres
tomatom
 
Příspěvky: 55
Registrován: pon 10. led 2011 20:32:48

Re: Rozvyn trubky ne do plechu ale naprimit

Příspěvekod MAD_BOXs » ned 05. čer 2011 8:22:02

Zkus tažení profilu po křivce a pak změř délku té křivky. Jinak to asi nepůjde. Sice tam vznikne částečná chyba v ohybech, ale pokud bys to dělal tak jak popisuješ, vznikne tam taky, protože kde by jsi chtěl tu trubku rozvinout? Kolmo na ohyb, nebo podélně s ohybem, vždy ti tam nějaká chyba vznikne.
Někde na netu jsem viděl doplňkový SW do solida přímo na potrubní systémy, ten to asi umí.
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
www.indops.cz
MAD_BOXs
 
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 29. led 2009 17:59:48

Re: Rozvyn trubky ne do plechu ale naprimit

Příspěvekod tomatom » ned 05. čer 2011 11:28:36

ok skoda

a neznas nejaky zpusub jak merit ci zakotovat celkovou delku? abych jen vybral trajektorii a zjistil delku ktera se mi napise do vykresu....

vym ze v analize/mereni kdyz vyberu trasu tak mi to spocita cekovou delku ale jak to zautomatizovat abych to nemusel kontrolovat a pri jakekoliv zmene se to samo prepocitalo a napsalo vyledek do vlastnosti ???


vim ze jde do vlastnosti oklikavat z modelu koty a ony se tam zapisou ale aby to i nasledne secetlo nejakej vzorecek???

Kód: Vybrat vše
http://www.edisk.cz/stahni/57345/Dil2.SLDPRT_143.5KB.html
tomatom
 
Příspěvky: 55
Registrován: pon 10. led 2011 20:32:48

Re: Rozvyn trubky ne do plechu ale naprimit

Příspěvekod .rf. » ned 05. čer 2011 16:06:20

Pokud se jedná o trubku s konstantním průřezem, můžete délku spočítat z objemu a průřezu.
.rf.
 
Příspěvky: 333
Registrován: pon 31. led 2011 7:16:30

Re: Rozvyn trubky ne do plechu ale naprimit

Příspěvekod Milbnes » pát 08. črc 2011 12:42:47

Zdravím,
tohle tvořím jako svařovaný díl a do výkresu vložím tabulku přířezu,kde délka trubky je ve vlastnostech.Nemusím se pak starat o délky,při jákékoli změně rozměrů se tabulka s délkou aktualizuje automaticky.
Milbnes
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 03. led 2010 14:09:16

Re: Rozvyn trubky ne do plechu ale naprimit

Příspěvekod tomatom » sob 30. črc 2011 9:38:22

to vypada dobre nemohl by jsi mi poskytnout nejaky vzorek model+vykres stou tabulkou? predem dekuji
tomatom
 
Příspěvky: 55
Registrován: pon 10. led 2011 20:32:48

Re: Rozvyn trubky ne do plechu ale naprimit

Příspěvekod Ladas » sob 24. bře 2012 9:03:31

Nebude to sice to pravé, ale já to dělám takto. U malých průměrú, trubek, či kulatin si udělám totéž jako plechový profil - hranatý - pak to rozvinu. Říkám není to moc přesné, ale funguje to. Jinak ve v.2012 by se to mohlo udělat "taženým lemem.
Ladas
 
Příspěvky: 22
Registrován: pon 27. pro 2010 13:23:01


Zpět na Plechový díl

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


cron