Šedé kóty na výkrese

Šedé kóty na výkrese

Příspěvekod light66 » pát 05. pro 2014 15:54:08

Dobrý den,

mám menší problém. Z ničeho nic všechny kóty které použiji ve výkrese jsou šedé. Řešil jsem to přes hladiny, ale je to otravné a ve výsledku v .pdf souboru jsou zase všechny šedé, tak se vás chci zeptat co s tím...

Děkuji předem za rady..
light66
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon 06. kvě 2013 13:22:42

Re: Šedé kóty na výkrese

Příspěvekod M - by stačilo » pát 05. pro 2014 21:21:15

Vypni ve výkrese "režim zobrazení barev".
Přílohy
ikonka.PNG
ikonka.PNG (660 bajtů) Zobrazeno 7635 krát
M - by stačilo
 
Příspěvky: 153
Registrován: ned 03. dub 2011 19:39:52

Re: Šedé kóty na výkrese

Příspěvekod QBczech » úte 09. pro 2014 15:11:38

Mě se osvědčil tento postup:
*Vytvořil jsem si nový výkres bez formátu listu
*Udělal jsem novou hladinu pro kóty (má černou barvu)
*V nastavení Vlastností dokumentu > Kóty > Lineární ( samozřejmě i ty ostatní ) jsem nastavil tuto hladinu namísto hladiny -Žádná- (většinou je to po pravé straně pod náhledem)
*Zobrazil jsem si panel nástrojů Hladiny a zvolil jako aktivní hladinu -Podle normy-, panel Hladiny jsem skryl
*To celé jsem uložil jako šablonu výkresu
Všechno pak funguje automaticky a nemusím si už konečně hlídat aktivní hladinu a co na ni zrovna kreslím. Spoustu lidí to neví a pak má v hladinách nepořádek.
Uživatelský avatar
QBczech
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv 04. zář 2014 11:38:01

Re: Šedé kóty na výkrese

Příspěvekod M - by stačilo » úte 09. pro 2014 23:36:50

Něco málo z nápovědy:
... Kóty ve výkresech > Formátování kót ve výkresech
Barva
Kóty modelu jsou standardně černé. Platí to i pro kóty, které jsou v dokumentu dílu nebo sestavy modré (například hloubka vysunutí). Vztažné kóty jsou šedé a standardně se zobrazují se závorkami. Barvy pro různé typy kót můžete specifikovat v nabídce Nástroje > Možnosti > Možnosti systému > Barvy a zadat Automaticky přidat závorky v nabídce Nástroje > Možnosti > Vlastnosti dokumentu > Kóty.

Já třeba hladiny vůbec nepoužívám, pro výkresy v Solidworksu žádný přínos nevidím. Pokud exportuji do DWG, nebo DXF, mm nastavené mapování entit, které to podle typu čar nebo popisů do hladin automaticky rozhodí.
Ale asi už jsem to přestal vnímat, protože již několik let používám stejné vlastní šablony.

Proto myslím, že problém je v té přepnuté ikonce.
M - by stačilo
 
Příspěvky: 153
Registrován: ned 03. dub 2011 19:39:52

Re: Šedé kóty na výkrese

Příspěvekod kohen » stř 10. pro 2014 8:00:32

Potvrzuji, že hladiny v SWx jsou zbytečné, pokud z výkresu nepotřebujete barevnou omalovánku. Ve chvíli kdy člověk začne používat hladiny může se do toho pěkně zamotat, mluvím z vlastní zkušenosti = musí být vše dobře nastaveno a stejně se poté pořád přepíná mezi hladinami a člověk to neuhlídá. Hladiny jsem chtěl využívat k převodu do DWG souborů, ale po špatné zkušenosti jsem to v SWx opustil a hladiny dodělávám přímo v DraftSightu.
SolidWorks 2013 - 2014
kohen
 
Příspěvky: 452
Registrován: úte 30. pro 2008 19:20:20


Zpět na Výkres

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


cron