Doba modelování

Doba modelování

Příspěvekod Michaell0071 » stř 03. pro 2014 9:20:57

Zdravím lidi, chtěl bych se zeptat: Je možné v Soldiworks-u v nejvyšší sestavě zjistit celkový čas strávený modelováním všech podsestav a dílů, které daná sestava obsahuje. Docela by mě zajímalo, kolik času jsem strávil u všech dílů, než jsem sestavu dokončil.
Díky předem.
Michaell0071
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř 13. bře 2013 21:12:26

Re: Doba modelování

Příspěvekod QBczech » pon 08. pro 2014 11:20:39

Zajímavá otázka. Nikdy mě nenapadlo, jestli je něco takového možné.
Jediný co vím, že si každý dokument SolidWorksu pamatuje kdy byl vytvořen a kdy byl naposledy uložen.
Zjistit se to dá v menu Soubor->Vlastnosti na kartě Souhrnné informace
Akorát nevím jak velká je tvoje sestava. Blbý je, že bys to musel počítat pro každou součást zvlášť..
Nevím, třeba by na to mohla existovat nějaká utilitka, nebo nějakej šikovnej prográmek, ale s tím nemám zkušenosti.
Přílohy
vlastnosti.jpg
Uživatelský avatar
QBczech
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv 04. zář 2014 11:38:01

Re: Doba modelování

Příspěvekod kohen » stř 10. pro 2014 8:28:04

Sledování doby modelování asi nebude to pravé ořechové = musel by jsi přesně dodržovat časy pro jednotlivé modely a jak by jsi řešil např. pouze otevřenou sestavu či díl na kterých se zrovna nepracuje. Pokud potřebuješ určit cenu pro zákazníka bude asi nejjednodušší určit si normohodinu z praxe, poté dle složitosti konstrukce stanovit např. že 1 model = 1/2 hodiny + čas na výkres a stanovit si hodinovou sazbu. V analýze použiješ nástroj assemblyXpert pro určení počtu ks v sestavě a máš přibližnou cenovou nabídku.
Nejsložitější je určit časovou náročnost na model, ale pokud máš za sebou nějakou praxi, tak to půjde. Sazby můžou být různé, jiná náročnost bude u držáku čidla a jiná u tělesa formy, ale to už je o té praxi.
SolidWorks 2013 - 2014
kohen
 
Příspěvky: 452
Registrován: úte 30. pro 2008 19:20:20


Zpět na Sestava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


cron