obmedziť pohyb komponentu

obmedziť pohyb komponentu

Příspěvekod DAREK » čtv 09. led 2014 11:02:52

Zdravím kolegov konštruktérov,projektantov,kresličov a priaznivcov SW.
Vie mi niekto poradiť ako v zostave vymädzím pohyb komponentu? Príklad mám páku ktorá sa mi volne pohybuje a keď sa dotkne niakeho dielu tak s ním pohne. Dá sa to bez použitia pohybovej studie?

Vopred dík za rady, dúfam že som sa vyjadril zrozumitelne.
DAREK
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 27. čer 2013 10:09:34

Re: obmedziť pohyb komponentu

Příspěvekod kohen » pát 10. led 2014 7:52:53

Asi by to chtělo nějaký obrázek, nebo vložit konkrétní příklad = z popisu není přesně jasné o co ti jde.
SolidWorks 2013 - 2014
kohen
 
Příspěvky: 452
Registrován: úte 30. pro 2008 19:20:20

Re: obmedziť pohyb komponentu

Příspěvekod DAREK » pát 10. led 2014 10:10:20

Tak tu je príklad podobnej konštrukcie čo riešim, hádam sa dá z toho viac pochopiť než z môjho nešťastného popisu.
Ide mi o to že keď pohnem s part5 a dotkne sa partu1 tak sa to bude celé hýbať.
Přílohy
priklad.rar
(257.56 KiB) 795 krát
DAREK
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 27. čer 2013 10:09:34

Re: obmedziť pohyb komponentu

Příspěvekod .rf. » pát 10. led 2014 10:16:24

Napadá mě jen Mezní vzdálenost, mezi upřesňujícími vazbami. Minimální vzdálenost nastavit na nulu, maximální na nějakou dostatečně velkou hodnotu.
Příklad bohužel neotevřu, na moji verzi je příliš nový.
.rf.
 
Příspěvky: 333
Registrován: pon 31. led 2011 7:16:30

Re: obmedziť pohyb komponentu

Příspěvekod kohen » pon 13. led 2014 8:24:01

Přidáš upřesňující vazby, v tvém případě to bude omezení úhlu ovládací páky tak, aby páka nemohla při přesunutí jít do kolize s rámem (neprolínali se materiály). Díl, který je pouze zavěšen na čepu a pouze v některých okamžicích se pohne, protože do něj narazí některá z pák = díl gravitací visí na čepu vždy svisle dolů jen když do něj narazí páka, tak se pohne.
Pokud by jsi chtěl sledovat celý proces plynule = asi jen pohybovou studií.
Pokud potřebuješ zjistit polohu dílu, visícím na čepu, při určitém nastavení ovládací páky jde to vyřešit konfiguracemi = ovládací páka - vazba přesný úhel, díl na čepu - vazba hrana bude svisle dolu, nebo odpovídající vazba kontaktu dílu s ovládací pákou = záleží na poloze a velikosti úhlu ovládací páky = když díl jen visí na čepu směřuje svisle dolů, nebo na něj tlačí ovládací páka a musí se vložit odpovídající vazba.
Odpověď je trochu chaos, ale autor snad bude vědět o čem se mluví.
SolidWorks 2013 - 2014
kohen
 
Příspěvky: 452
Registrován: úte 30. pro 2008 19:20:20


Zpět na Sestava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


cron