BOM priamo v zostave nie vo vykrese

BOM priamo v zostave nie vo vykrese

Příspěvekod Niamal » ned 04. srp 2013 15:27:15

Ahojte vsetci,
Nevite mi prosim poradit s jednou vecou, kreslil som v inventore presiel som do SOLIDWorksu - chyba mi tam rozpiska v zostave,
nasiel som na youtube video softwaru ktory je presnou kopiou toho co my chyba v SW.

Ako riesite spravu dat v zostave vy? mate na to nejaku fintu, Ked vlozim kusovnik do zostavy musim tam stale nieco upravovat a prehadzovat.
Neviete niekto o FREE programe
Niamal
 
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 13. srp 2009 14:51:45

Re: BOM priamo v zostave nie vo vykrese

Příspěvekod pepe » pon 12. srp 2013 11:10:59

Čau, to video ukazuje nějaký doplněk SolidWorks ToolWorks, který se nejspíš musí dokoupit (zkus kontaktovat svýho prodejce SolidWorks).
Jinak kusovník dostaneš do sestavy přes menu Vložit > Tabulky > Kusovník, pak ho máš ve stromě (levá strana) ve složce tabulek. Můžeš ho tam skrýt/zobrazit atd.
pepe
 
Příspěvky: 67
Registrován: stř 20. úno 2013 16:02:24

Re: BOM priamo v zostave nie vo vykrese

Příspěvekod hammer » ned 01. zář 2013 10:36:25

Snad by se ten kusovník mohl udělat nějak takto.

Načíst sestavu-formát listu-kotva kusovníku-pravé tlačítko-nastavit kotvu na roh rohového razítka. pak podle "pepe" výše a zatrhnout "připojik ke kotvě."
hammer
 
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 03. zář 2009 9:22:32

Re: BOM priamo v zostave nie vo vykrese

Příspěvekod pepe » pon 02. zář 2013 14:55:26

hammer píše:Snad by se ten kusovník mohl udělat nějak takto.

Načíst sestavu-formát listu-kotva kusovníku-pravé tlačítko-nastavit kotvu na roh rohového razítka. pak podle "pepe" výše a zatrhnout "připojik ke kotvě."


Niamal se ptal na kusovník v modelu, tam žádná možnost ukotvení není.
pepe
 
Příspěvky: 67
Registrován: stř 20. úno 2013 16:02:24

Re: BOM priamo v zostave nie vo vykrese

Příspěvekod kohen » úte 03. zář 2013 7:45:34

Nástavbu jsem viděl v akci a vypadalo to velice příjemně = usnadňuje práci při zadávání vlastností modelu + předdefinované materály a barvy. Bohužel tento doplněk není zadarmo a každý živnostník si vlastnosti vyplní jiným způsobem a hlavně zdarma. Nástavba je příjemná, ale nemá přidanou hodnotu = bez ní to jde také dobře.
Takových doplňkových modulů je celá řada !!! (plochy, svařování, formy, elektro, .........)
SolidWorks 2013 - 2014
kohen
 
Příspěvky: 452
Registrován: úte 30. pro 2008 19:20:20

Re: BOM priamo v zostave nie vo vykrese

Příspěvekod M - by stačilo » úte 03. zář 2013 20:15:02

Zkusil jsem vložit kusovník přímo do sestavy. Překvapilo mě, že to opravdu jde. Nikdy jsem to neměl potřebu použít. I když na doplnění uživatelských vlastností to funguje. Stačí mít dobře nadefinované uživatelské vlastnosti v dílu a promítnout je do potřebného kusovníku. Editace položky v kusovníku se pak promítne do vlastnosti dílu.
Takže děkuji za dobrý tip. ...určitě to využiji... :-)
(SW2013)
M - by stačilo
 
Příspěvky: 153
Registrován: ned 03. dub 2011 19:39:52


Zpět na Sestava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


cron