Sprava vlastnosti zostavy

Sprava vlastnosti zostavy

Příspěvekod Niamal » pon 14. led 2013 9:53:55

Dobry den
Existuje v SolidWorkse nieco take ako sprava vlastnosti zostavy a modelov v tejto zostavy. Okrem toho co je moznost vlozit kusovnik do zostavy............ toje podla mna taka hlupost lebo vskuse mi to preblikava a chodi po monitore hore dole............. V Inventore existuje tvz. rozpiska a priamo v zostave si viem upravit strukturu zostavy presne tak ako chcem aby vypadal kusovnik. To znamena ze si priamo v zostave vypisem tabulku kde sa mi prenesu vlastnosti do partov a zaroven aj do vykresov z tychto modelov. Nechce sa mi totiz to preklikavat z partu do partu podla vypisovat to po jednom. Ak by ste niekto o niecom takmo vedel prosim dajte mi vediet..
Milan Michalek
Niamal
 
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 13. srp 2009 14:51:45

Re: Sprava vlastnosti zostavy

Příspěvekod .rf. » pon 14. led 2013 12:14:46

Určité možnosti tu jsou. První dvě zřejmě nesplní vaše očekávání, protože se vlastnosti vyplňují samostatně pro každý díl.
1) Vlastnosti souboru ve Windows Exploreru, záložka Vlastní. Tady si můžete přidat nebo editovat uživatelské vlastnosti.
2) Obdobně to bude fungovat i v SolidWorks Exploreru.

3) V modelu sestavy jste schopen vygenerovat kusovník. SolidWorks si řadí položky v kusovníku podle toho jak jsou ve stromu, ne podle toho jak byly vloženy do sestavy, jako to dělá Inventor. Tento kusovník jste schopen editovat tak, že ovlivníte vlastnosti v jednotlivých dílech. Pokud je uživatelská vlastnost dílu vázána na nějakou konkrétní hodnotu z modelu dílu, např. hmotnost, rozměry, …, tak hodnotu přepíšete pouze v kusovníku, ne ve vlastnostech dílu.

4) Další možnosti zřejmě budou při použití PDM. S tím nemám žádně zkušenosti.

Nejjednodušší se mi zdá vyplnění vlastností přímo v dílu, popřípadě napojení těchto vlastností na konkrétní rozměry dílu. Toto používám pro určení rozměru polotovaru u většiny dílů. To ovšem záleží na tvaru dílů a postupech modelování.

Například: P "Tloušťka@Plechový díl1"-"RD1@Popisy"x"RD2@Popisy" určuje rozměr plechového dílu. Hodnoty "RD1@Popisy" a "RD2@Popisy" jsou kóty, které ručně přidávám k ohraničujícímu obdélníku rozvinu. Při změně geometrie dílu a aktualizaci rozvinu se mi automaticky změní rozměr polotovaru ve vlastnostech dílu.
.rf.
 
Příspěvky: 333
Registrován: pon 31. led 2011 7:16:30

Re: Sprava vlastnosti zostavy

Příspěvekod kohen » úte 15. led 2013 7:27:21

Já zase nevidím smysluplné dokola vyplňovat kusovník v sestavě = není žádná automatizace. Pokud se jedná o opakované díly (např.šrouby) jednou přiřadím vlastnosti a kusovník se vyplní automaticky. Samozřejmě, že tyto modely používám z jednoho místa na PC (síti). Vyráběným dílům (unikátním modelům) stejně musíš zadat vlastnosti (informaci o modelu) v jakémkoli CADu. Způsob zadání informace se může lišit, ale pořád tu informaci zadat musíš.
SolidWorks 2013 - 2014
kohen
 
Příspěvky: 452
Registrován: úte 30. pro 2008 19:20:20

Re: Sprava vlastnosti zostavy

Příspěvekod andrew » stř 16. led 2013 16:08:59

Čau, asi bys měl začít úpravou šablon a formátů listu. Pokud si to dobře nachystáš, tak si ušetříš spoustu práce s otrockým vypisováním vlastností.
Taky mám dobrou zkušenost s "Tvůrcem záložky vlastností" - Start\Všechny programy\SolidWorks verze\Nástroje SolidWorks
Ten když si dobře nachystáš, máš vyhráno;)
Používat ho pak můžeš v podokně úloh SolidWorks, v sestavě si pak jen klepneš na díl a vpravo na záložce vyplníš hodnotu vlastnosti. A jde to i pro více vybraných dílů zaráz.
Přílohy
Untitled.png
SolidWorks 2015 rulez!
Uživatelský avatar
andrew
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte 15. led 2013 9:07:11

Re: Sprava vlastnosti zostavy

Příspěvekod Niamal » úte 22. led 2013 7:52:50

Tak som sa pohlal s tymi vlastnostami a vazne je to celkom dobre len klikam a pridavam vlastnosti.
Dakujem za pomoc
Ale mam este jednu pripomienku a tu najdete v sekcii vykresy
Niamal
 
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 13. srp 2009 14:51:45

Re: Sprava vlastnosti zostavy

Příspěvekod Tom » pon 18. úno 2013 15:33:07

kohen píše:Já zase nevidím smysluplné dokola vyplňovat kusovník v sestavě = není žádná automatizace.


Predpokladam ze tady ani tak neslo o to, vyplnovat to pokazde znovu, ale o obdobu Property manageru v Solid Edge. Propert manager tam vypada jako tabulka, kde nahore jsou nazvy vlastnosti a pod tim hodnoty. Pokud mam otevreny dil, jsou v property manageru hodnoty v jednom radku toho dilu.
Pokud mam otevrenou sestavu, vidim tam na kazdem radku jeden dil + jeho vlastnosti. Vyhodu to ma v tom, ze nemusim lezt do kazdeho dilu solo, ale muzu ty upravy a kontrolu udelat na jednom miste.
Tom
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon 21. kvě 2012 8:41:23

Re: Sprava vlastnosti zostavy

Příspěvekod Stefan Badin » čtv 17. dub 2014 10:15:55

Tom píše:
kohen píše:Já zase nevidím smysluplné dokola vyplňovat kusovník v sestavě = není žádná automatizace.


Predpokladam ze tady ani tak neslo o to, vyplnovat to pokazde znovu, ale o obdobu Property manageru v Solid Edge. Propert manager tam vypada jako tabulka, kde nahore jsou nazvy vlastnosti a pod tim hodnoty. Pokud mam otevreny dil, jsou v property manageru hodnoty v jednom radku toho dilu.
Pokud mam otevrenou sestavu, vidim tam na kazdem radku jeden dil + jeho vlastnosti. Vyhodu to ma v tom, ze nemusim lezt do kazdeho dilu solo, ale muzu ty upravy a kontrolu udelat na jednom miste.


Ahojte, reagujem s veľkým časovým odstupom, z Inventora som vedel vyexportovať kusovník. Funguje to výborne. Nakoľko výpis musel mať určitý formát ( napr číslo skladovej položky ), plechy, skrutky, podložky...
Lenže nákupné oddelenie keď zmenil číslo skladovej položky už som bol nahratý, a tu je výhodné keď do tej rozpisky vieme opraviť len niektoré čísla, Ctrl C - Ctrl V. :-).
Tá zmena čísla skladovej položky je reálna, iná cena, iný dodávateľ, atď., keď nehľadám in chybu....

Viem to už nie je konštruktérsky problém, ale keď človek vytvára podklady pre výrobu, musí byť rozpiska presná.
Stefan Badin
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 24. bře 2014 12:39:49


Zpět na Sestava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


cron