"inteligentní" modelování

"inteligentní" modelování

Příspěvekod Maveric_606 » pon 23. bře 2009 18:54:12

Dobrý den, na cdesign.cz jsem se dočetl, že SW2009 by měl podporovat "okažité modelování" něco ve smyslu co se chystá do "Catie V6", nebo "Inventor Fusion". Mělo by se jednat o "inteligentní" modelování (kliknete na hranu a u kurzoru vyskočí "lišta" s příkazy raoblit, zkosit; klinete na plochu a nabídne vám to posunutí, zkoseni atd...), nikde jsem však zádný takový modul nenašel.
Maveric_606
 

Re: "inteligentní" modelování

Příspěvekod kohen » úte 24. bře 2009 7:33:20

Nevím co si pod inteligentním modelováním představuješ. V SolidWorksu je možné využít ikonu "Instant 3D" v cz "Rychlé 3D". Při zaškrtnutí tlačítka je aktivováno rychlé modelování, viz. např. přiložené video.
http://www.youtube.com/watch?v=YBbtMnZ103w
SolidWorks 2013 - 2014
kohen
 
Příspěvky: 452
Registrován: úte 30. pro 2008 19:20:20

Re: "inteligentní" modelování

Příspěvekod Návštěvník » úte 24. bře 2009 9:18:46

Ano, toto hledám. V počeštěném SW předpokládám že se jedná i ikonku "Rychlé 3D", která ovšem umne funguje pouze omezeně (upravení vysunutí). Toho, co je ukázáno v přiloženém videu, nejsem schopen dosáhnout.
Návštěvník
 

Re: "inteligentní" modelování

Příspěvekod kohen » úte 24. bře 2009 14:33:10

Chce to zkoušet, zkoušet a zkoušet až se dostanete na požadovanou úroveň. Odpověď zní, že za dvě hodiny strávené u SolidWorksu nedokážete to co člověk s letitou praxí.
Podle mně je ale důležitější výsledek. Čas strávený modelováním je zanedbatelný oproti času, který musíte věnovat samotné konstrukční práci (vymyslet, vyhledat, vytipovat, spočítat, navrhnout, zkontrolovat, atd.).
SolidWorks 2013 - 2014
kohen
 
Příspěvky: 452
Registrován: úte 30. pro 2008 19:20:20


Zpět na Díl

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


cron