Délka spline jako globální proměnná

Délka spline jako globální proměnná

Příspěvekod pepino » sob 07. bře 2009 19:58:46

Zdravím,
nevíte někdo, zda je možné použít hodnotu délky splajnu (křivky) jako globální proměnnou v rovnicích???

Pokud si onen splajn změřím, délku vidím. Netuším však, jak tuto hodnotu dostat do rovnic pro další použití.
pepino
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob 07. bře 2009 14:45:22

Re: Délka spline jako globální proměnná

Příspěvekod Pepa_71 » stř 15. dub 2009 15:00:36

Jde to, spline si okótuj tak aby ta kóta nebyla řídící, ale řízená. Potom si vytvoř rovnici kde své proměnné přiřadíš hodnotu té řízené kóty. Mělo by to vypadat asi takhle: "moje_promena"= "D2@Skica1". Potom si s tou proměnnou můžeš v rovnicích počítat jak potřebuješ. Jestli jsem to popsal moc zevrubně, tak to z přílohy určitě pochopíš.
Přílohy
spline.SLDPRT
(67 KiB) 475 krát
Pepa_71
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 15. dub 2009 14:50:31

Re: Délka spline jako globální proměnná

Příspěvekod pepino » pát 12. čer 2009 10:21:28

Hmm, to není úplně ono, co jsem měl na mysli. Já potřebuji do rovnic převzít hodnotu takovou, která mi definuje délku splajn , tzn. jakoby délku po rozbalení???

Když použiju nástoj "Změřit" a označím onu spline, tak vidím 2 hodnoty:
- Délka oblouku
- Délka tětivy
Já potřebuji právě tu hodnotu "délka oblouku". Bohužel nevím, jak ji odsud převzít, nebo jinak obejit...
pepino
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob 07. bře 2009 14:45:22

Re: Délka spline jako globální proměnná

Příspěvekod Mildo » pon 20. črc 2009 11:39:00

Inteligentnou kótou skús vybrať jeden koncový bod, potom druhý, potom cvakni ešte na oblúk kružnice a SW dá oblúkovú kótu... je aj v ISO Kótovaní....kružnica teda hej, ale splajn bude staly problem....
...jaký si to udeláš, takový to máš !!!
Mildo
 
Příspěvky: 125
Registrován: úte 31. bře 2009 7:07:22
Bydliště: Maroko


Zpět na Díl

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


cron