Exportované díly

Exportované díly

Příspěvekod Davidbery » pon 09. úno 2009 15:47:26

Dobrý den, mám zase jeden dotaz ohledně exportovaných dílů a jejich automatickému pojmenování SW. Když si například vygeneruji díl od dodavatele, jedná-li se o sestavu jsou jednotlivé díly pojmenovány např. jako na obrázku. Vygeneruji-li si ovšem další díl od jiného dodavatele, díly se pojmenuji většinou stejně, což dělá neplechu mám-li oba díly použité v jedné sestavě. Vzniká kolize kvůli stejnému názvu dílu. Lze někde nastavit aby se generovali názvy exportovaných dílů podle předem určeného vzoru? Např. dil_xxx, kde xxx jsou proměnné. Jenom pro úplnost, exportuji nejčastěji z formátu step.
Přílohy
export.JPG
SW 2012 SP5.0 64bit
Uživatelský avatar
Davidbery
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 05. led 2009 8:53:01
Bydliště: Chomutov

Re: Exportované díly

Příspěvekod kohen » čtv 19. úno 2009 22:00:45

Pokud je to možné zvol si vždy export přímo do SW pomocí makra (swb). Problém, který uvádíš se nejvíce objevoval v začátcích 3D vetšinou jako "import 1,2,.." atd.. Pokud není 3D v SW volně na netu zkus ještě DVD od prodejce. Dnes již většina prodejců poskytuje DVD s 3D daty v různých formátech (na obrázku jestli se nemýlím je lineárko od Hiwinu a pokud vím s tím by neměl být problém = data přímo v SW). Já osobně tento problém nemusím řešit, protože ve firmě máme placený Partsolution integrovaný přímo do SW = takže pohoda. Pokud nic neseženeš jen STEP a ještě ten co uvádíš, nezbyde ti nic jiného něž jenotlivé modely přejmenovat, např. v průzkumníku SW. Pokud se na to vykašleš při dalším exportu se ti modely přepíší.
SolidWorks 2013 - 2014
kohen
 
Příspěvky: 452
Registrován: úte 30. pro 2008 19:20:20

Re: Exportované díly

Příspěvekod Davidbery » pát 20. úno 2009 7:31:52

Díky za vyjasnění. Nezbude mi tedy bohuzel nic jineho nez prejmenovavat dily. V te souvislosti me napada, existuje-li nejaky program na hromadne prejmenovani souboru. Nekde jsem na nejaky narazil, ale nebylo to ono. Nemate nekdo nejaky tip?
SW 2012 SP5.0 64bit
Uživatelský avatar
Davidbery
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 05. led 2009 8:53:01
Bydliště: Chomutov

Re: Exportované díly

Příspěvekod kohen » pon 23. úno 2009 7:30:49

Nejrychleji to půjde asi v průzkumníku SW, hlavně jestli už máš sestavu někde použitou, tak ti zachová vazby, atd..
SolidWorks 2013 - 2014
kohen
 
Příspěvky: 452
Registrován: úte 30. pro 2008 19:20:20

Re: Exportované díly

Příspěvekod Davidbery » pon 23. úno 2009 7:41:38

kohen píše:Nejrychleji to půjde asi v průzkumníku SW, hlavně jestli už máš sestavu někde použitou, tak ti zachová vazby, atd..


Odzkoušel jsem a nápad to je perfektní. Ohledně vazeb jste měl pravdu zůstávají spojené s díly a ušetřilo mi to dost práci, ještě jednou díky.
SW 2012 SP5.0 64bit
Uživatelský avatar
Davidbery
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 05. led 2009 8:53:01
Bydliště: Chomutov


Zpět na Díl

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 5 návštevníků


cron