Vícetělová součástka

Vícetělová součástka

Příspěvekod Harry666 » úte 29. zář 2009 8:16:08

zdar lidi, měl sem za úkol namodelovat součástku "motýlek"(model bude dole). Problém je v tom, že místo toho aby se mi součástka vytvořila z jednoho kusu, tak mi to vyhodilo 3 těla, což je pro mě nepoužitelný, protože když na to dám zvětšit v měřítku(musím to tak mít- vytvářím formy na lisování plastů a musím počítat se smrštěním materiálu a zvětšení dutiny o procenta je mi taky na nic, protože na výkresech by se mi ty zvětšený míry neukázaly), tak se to pohne úplně jinak než já potřebuju....nešlo by to nějak spojit nebo něco?Docela dost by mi to pomohlo... Je třeba možný že nástroj Spojit profily po křivce vytvoří samostatný tělo? No, podívejte se na model, já už nevím co s tím...
Přílohy
motýlek.SLDPRT
(620.5 KiB) 481 krát
motýlek-výkres.PDF
(38.86 KiB) 527 krát
A já, jsa nuzák mám jen své sny. Rozprostřel jsem své sny pod tvé nohy. Našlapuj měkce, neboť šlapeš po mých snech".
Harry666
 
Příspěvky: 65
Registrován: úte 01. zář 2009 8:51:37
Bydliště: Brno

Re: Vícetělová součástka

Příspěvekod toust » úte 29. zář 2009 17:31:28

v tomto případě ti stačí v prvku "rotovat 1" zaškrtnout volbu "sloučit výsledek" a je to. ta volba je defaultně zaškrtlá, zřejmě si jim odklikl omylem.

jinak spojení profily vytvoří tělo zvlášt. stačí pak použít příkaz "kombinovat" a těla spojit. (to se hodí třeba i po příkazu "zrcadlit" když nezrcadlíš prvky ale těla)

a ještě maličkost. při spojení dvou profilů ti zvolí nejkratší cestu (přímka) tak jak tak, takže nemusíš kreslit a vybírat vodící křivku (přimku, usečku). něco jiného by to bylo kdyby chtěl mít spojení po nějaké křivce.
toust
 
Příspěvky: 74
Registrován: sob 07. bře 2009 9:22:56

Re: Vícetělová součástka

Příspěvekod Harry666 » stř 30. zář 2009 6:39:10

toust píše:v tomto případě ti stačí v prvku "rotovat 1" zaškrtnout volbu "sloučit výsledek" a je to. ta volba je defaultně zaškrtlá, zřejmě si jim odklikl omylem.

jinak spojení profily vytvoří tělo zvlášt. stačí pak použít příkaz "kombinovat" a těla spojit. (to se hodí třeba i po příkazu "zrcadlit" když nezrcadlíš prvky ale těla)

a ještě maličkost. při spojení dvou profilů ti zvolí nejkratší cestu (přímka) tak jak tak, takže nemusíš kreslit a vybírat vodící křivku (přimku, usečku). něco jiného by to bylo kdyby chtěl mít spojení po nějaké křivce.

Áha tak tady byla chyba...jakože hledal sem ju asi hodinu(než sem sem napsal :D)... ale takovouhle blbost sem fakt nehledal :D i když u Spojení profilů sem se na to díval....
Jn.. sem si to spletl s tažením po křivce, tam cesta musí být... no.. stejně dík
A já, jsa nuzák mám jen své sny. Rozprostřel jsem své sny pod tvé nohy. Našlapuj měkce, neboť šlapeš po mých snech".
Harry666
 
Příspěvky: 65
Registrován: úte 01. zář 2009 8:51:37
Bydliště: Brno


Zpět na Díl

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


cron