Délka ohýbané trubky

Délka ohýbané trubky

Příspěvekod lapip » pát 14. srp 2009 7:09:20

Ahoj,
jen se chci podělit o novou zkušenost, která není až tak z mojí hlavy, ale já sám jsem nad tím dlouho bádal.
Často se v práci setkávám ze složitými ohýbanými trubkami a při finální výkresové části je vždy težké spočítat samotnou délku. Nejtežší je, že se trubky mohou velmi lehce pravidelně měnit na vyvíjející se projektové části a tedy velmi složité přepočítávání a podobně.

Toto jsem řešil pomocí rovnice i když také to nebylo ono. Jelikož výsledný výsledek z rovnice jsem nemohl použít ve vlastnosti description v kusovníku. Vždy když jsem před samotnou rovnici dopsal třeba TRKR 60,3x5 číslo z výsledku zmyzelo a zobrazil se pouze odkaz na výsledek rovnice.

V nedávné době však přišel náš technik ( kterého tento problém také z ajímal ) z nápadem, který je k nezaplacení.

Trubku jako takovou je třeba nakreslit jako svařenec. Tedy vytvoříte pouze 3D křivku ohýbané trubky a nechátejí přiřadit profil ( trubku ) světlosti jakou potřebujete.

Funguje to zatím skvěle.

Musím však podotknout, že pokud z takové trubky pak děláte výkres je třeb apoužívat tabulku přiřezů a né normální váě kusovník.

V příloze je ukázka takové zkušební trubky až, předělám zbytek složitých trubek na svařence zajisté se s vámi o tuto zkušenost podělím.
Přílohy
Svařenec-ohnuta trubka.JPG
KOUPIL JSIS SOLIDWORKS A ČEKAL JSI, ŽE SE BUDE CHOVAT JAKO INVENTOR?
TAK TO JSI NA OMYLU KAMARÁDE. NAUČ S EPOUŽÍVAT POŘÁDNÝ PROGRAM A PAK SI STĚŽUJ.

VŠE SE TOČÍ KOLEM MYŠI A PROTO MÁM MYČ I KULIČKU :D
lapip
 
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 12. úno 2009 16:21:12
Bydliště: Ostrava

Re: Délka ohýbané trubky

Příspěvekod karlos.vosi » stř 19. srp 2009 18:37:12

Jestli toto opravdu funguje tak jak má, tak je to super. I já v práci často zápasím s rozvinutými tvary. Plech je tak nějak v pohodě, protože na to je SolidWorks vybaven, ale trubky, a jiné profily jsou vždy problém
karlos.vosi
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte 21. črc 2009 19:46:16

Re: Délka ohýbané trubky

Příspěvekod Aleš » ned 30. srp 2009 21:05:45

Taky se dá použít objem trubky dělený plochou průřezu. Bohužel v Solidworksu se dají rovnice zadávat jen někde, takže to není dost obecné, spíš jen na příležitostný ruční výpočet.
Aleš
 

Re: Délka ohýbané trubky

Příspěvekod Charile » ned 06. zář 2009 18:05:59

Jestli si dobře pamatuju SW Routing, tak ten generoval rozvinutou délku ohýbané trubky do kusovníku automaticky
Charile
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 02. zář 2009 10:52:15

Re: Délka ohýbané trubky

Příspěvekod lapip » pon 07. zář 2009 4:02:18

Ano routing toto nabízí.
Ale routing nám v práci příjde ješte né přiliš promakaný doplňkový balíček a na takovéto jednoduché trubky nám bohatě stačí toto.
KOUPIL JSIS SOLIDWORKS A ČEKAL JSI, ŽE SE BUDE CHOVAT JAKO INVENTOR?
TAK TO JSI NA OMYLU KAMARÁDE. NAUČ S EPOUŽÍVAT POŘÁDNÝ PROGRAM A PAK SI STĚŽUJ.

VŠE SE TOČÍ KOLEM MYŠI A PROTO MÁM MYČ I KULIČKU :D
lapip
 
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 12. úno 2009 16:21:12
Bydliště: Ostrava


Zpět na Díl

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


cron