Skica nejde vysunout

Skica nejde vysunout

Příspěvekod Forrest » čtv 21. srp 2014 20:18:25

Dobrý den,

postupně se učim v solidworksu. Teď jsem narazil na to že mám nakreslený základní díl a potřebuji na něj domalovat pacičky. Vytvořil jsem tedy skicu a zkusil použít přidání vysunutím. Vysunutí se nezdaří a dostanu chybovou hlášku "Nelze vytvořit tenkostěnný prvek v určeném směru. Zkuzte zadat menší tloušťku".
Tlouštku dám na 1mm a stejně se vysunutí nezdaří? Čím to je a co je vlastně tenkostěnný prvek? Hledal jsem v nápovědě a na googlu ale moc chytrý nejsem.
Přílohy
aaa.JPG
Forrest
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 15. črc 2014 18:41:17

Re: Skica nejde vysunout

Příspěvekod .rf. » pát 22. srp 2014 14:09:03

Zkuste zjednodušit skicu. Odstraňte zaoblení. Na zaoblení můžete následně použít prvek Zaoblit. Ujistěte se že chcete profil vysunout jako tenkostěnný. Pokud to ničemu nebrání, vysouvejte od roviny skici. ...
.rf.
 
Příspěvky: 333
Registrován: pon 31. led 2011 7:16:30

Re: Skica nejde vysunout

Příspěvekod toust » pon 25. srp 2014 14:12:43

Chybí tam ještě jedna čára, u té šedé stěny. Pro normální vysunutí musí mít skica uzavřený obrys. Má-li otevřený SW automaticky nabídne tenkostěný prvek.
Tenkostěný prvek znamená, že se k obrysu skici přidá nějaká tloušťka. Má to tu výhodu, že se nemusí offsetovat skica. V nápovědě je to pěkně rozepsané. Tobě to nefunguje nespíš proto, že máš sílu větší než nejmenší R na skice. Zadáváš sílu 1mm ale někde je tam R třeba 0,2.
toust
 
Příspěvky: 74
Registrován: sob 07. bře 2009 9:22:56

Re: Skica nejde vysunout

Příspěvekod QBczech » stř 22. říj 2014 13:32:40

Možná by pro podobné příklady ještě mohla pomoct funkce automatického uzavření skici.
Stačí zapnout zatržítko v Menu Nástroje > Možnosti systému > Skica > Vyzvat k uzavření skici.
Já to mám zapnutý a myslím si, že je to celkem užitečný. Automaticky to uzavře obrys a vyhneš se tak nechtěným tenkostěnným prvkům. Více v nápovědě:
http://help.solidworks.com/2014/czech/s ... models.htm
Uživatelský avatar
QBczech
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv 04. zář 2014 11:38:01

Re: Skica nejde vysunout

Příspěvekod pepe » stř 22. říj 2014 14:09:04

Nikdo tady nezmínil celkem vychytanou věcičku, která mi už několikrát ušetřila spoustu času a trápení :)
Vlez si do editace konkrétní "vadné" skici.
Dál pak pokračuj klikem na Menu Nástroje > Nástroje pro skici > Zkontrolovat skicu pro prvek
Vyber si prvek, pro který skicu vytváříš a nech zkontrolovat. Nástroj ti sám ukáže, kde jsi udělal chybu :)
pepe
 
Příspěvky: 67
Registrován: stř 20. úno 2013 16:02:24


Zpět na Díl

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 5 návštevníků


cron