Referenční geometrie - chyba solidworksu 2014

Referenční geometrie - chyba solidworksu 2014

Příspěvekod Poggy » pát 16. kvě 2014 14:02:36

Zdravím,

začínám se učit se solidworks 2014 SP1. Začínám kopírováním videíí na youtube. Základy již zvládám, ale mám menší problém. Když se dostanu do chvíle kdy potřebuji spustiti referenční geometrii dojde k selhání solidworksu. Dám příklad. Chtěl jsem překreslit loď z tohoto video na youtube (čas cca 2:45):



dělám vše podle něj a bohužel mi to nejde. Obdobná situace nastává i u jiných videí. Verze 2013 a 2014 se trochu liší. Pro ilustraci přikládám své video z youtube s projevem problému. Chyba nastane nezávisle na tom, zda-li mám označenou rovinu nebo ne.





Nevíte někdo jaké jsou podmínky pro správné spuštění refenční geometrie ne verzi 2014. Chyba je stejná i pokud nemám načrtnutou žádnou skicu. Dovolí mi to přes referenční geometrii jen vložit osu.
To samé mi to dělalo při převádění entit. Stejná chyba nastala pokud jsem nejdříve neoznačil entitu kterou jsem potřeboval převést na rovinu skicy. Proto předpokládám, že chyba není v programu, ale v obsluze. Učím se s tím sám a co nenajdu na netu neumím. Proto se omlouvám, pokud je to banální chyba na mé straně.

Za radu budu vděčný. Děkuji.
Manuály jsem našel jen na verzi 2013 a tam se to trochu líší. To samé mi to současně dělá u plechových dílů.
Poggy
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 16. kvě 2014 9:20:13

Re: Referenční geometrie - chyba solidworksu 2014

Příspěvekod .rf. » sob 17. kvě 2014 11:17:34

Něco podobného se stávalo ve starší verzi https://forum.solidworks.com/message/236079. Zkuste si projít řešení chyb uvedených v posledním příspěvku odkazované diskuse.
.rf.
 
Příspěvky: 333
Registrován: pon 31. led 2011 7:16:30

Re: Referenční geometrie - chyba solidworksu 2014

Příspěvekod Poggy » sob 17. kvě 2014 16:23:00

Děkuji za radu. Bohužel odkazy v posledním příspěvku mi nejdou odkliknout. Mohl bych tedy zkusit dle jiných tam uvedených rad přeinstalovat SolidWorks.

Obrázek

Zkoušel jsem to i přesně dle výukových plánů přímo v SW a udělalo to přesně to samé. Dostanu se k bodu 4 a po odkliknutí roviny v referenční geometrii se opět zasekne.

Obrázek

Respektive na jednom videu jsem viděl, jak někdo přidal roviny nějakou klávesovou zkratkou. Neznáte jí? Že bych to zkusil ještě touto cestou.
Poggy
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 16. kvě 2014 9:20:13

Re: Referenční geometrie - chyba solidworksu 2014

Příspěvekod .rf. » sob 17. kvě 2014 17:08:18

Přihlaste se na zákaznický portál SolidWorksu https://login.solidworks.com/nidp/idff/sso?id=CPLOGINCS&sid=1&option=credential&sid=1. Pokud si vyhledáte uvedená čísla (S-044032, S-049434, S-048305) v Knowledge Base, získáte přístup k odpovědím. Je to pro verzi 2010, takže ani to vám nemusí pomoci.
Klávesovou zkratku pro vytvoření roviny neznám a myslím že vám nepomůže. Touto zkratkou stejně jen spustíte příkaz, který vám působí problémy.
Mezi další rady patří vytvoření nového uživatelského účtu ve Windows, v něm vyzkoušet jestli se chyba opakuje.
.rf.
 
Příspěvky: 333
Registrován: pon 31. led 2011 7:16:30


Zpět na Díl

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


cron