loft/surface

loft/surface

Příspěvekod kay-svk » úte 16. dub 2013 20:25:52

Zdravim
uz nejaky ten mesiac si amatersky kreslim v SW 2012.
Potreboval by som pomoc, zufalo hladam typy a triky po youtube a v tutorialoch no stale sa neviem dopracovat k rieseniu ako spravit povrch na lietadle (priloha).
Skusal som pouzit na to loft a surface ale vzdy mi final vykreslilo iba podla dvoch a nie podla 3 skic (x,y,z), alebo vyhodilo error.
Lietadlo je kreslene podobne ako v tomto tutoriali: http://www.youtube.com/watch?v=mxWq4zKE2jY
rozdiel je v tom ze os ide stredom bokorisu.
Neviete mi nahodou poradit ako na to, pripadne tutorial ci navod kde sa to riesi?
Diky moc
Přílohy
lietadlo solidworks.png
lietadlo 2 solidworks.png
kay-svk
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned 14. dub 2013 7:16:49

Re: loft/surface

Příspěvekod M - by stačilo » úte 16. dub 2013 21:54:22

nahraj sldprt soubor, bude to lepší...
M - by stačilo
 
Příspěvky: 153
Registrován: ned 03. dub 2011 19:39:52

Re: loft/surface

Příspěvekod kay-svk » stř 17. dub 2013 16:52:32

snad to pojde :)
Přílohy
trup.SLDPRT
(277 KiB) 545 krát
kay-svk
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned 14. dub 2013 7:16:49

Re: loft/surface

Příspěvekod Mikim » stř 17. dub 2013 19:26:04

Můžu se zeptat, co to má být za typ letadla? Jako modeláře mě to zajímá. Díky
Mikim
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned 14. bře 2010 15:15:21

Re: loft/surface

Příspěvekod M - by stačilo » stř 17. dub 2013 19:28:23

Trošku jsem to zkusil, je to trochu lepší než u tebe, ale pořád nic moc. Na takovouto plochu, pokud ji chceš mít pěknou, potřebuješ daleko více řídících křivek. Takhle je to pořád neohrabané.
Nevím, jestli otevřeš SW 2013, tak jsem ti přiložil i exporty do Stepu a parasolidu.
Tvořil jsem to tak, že jsem dělal povrch spojený z profilů (profil ze skici jsem vybíral pomocí "správce výběru" - pravé myšítko nad skicou, nebo oknem pro vybrané křivky) a řezy jsem použil jako řídící křivky.
Přílohy
trup.zip
(1011.75 KiB) 672 krát
M - by stačilo
 
Příspěvky: 153
Registrován: ned 03. dub 2011 19:39:52

Re: loft/surface

Příspěvekod kay-svk » stř 17. dub 2013 21:05:07

Mikim píše:Můžu se zeptat, co to má být za typ letadla? Jako modeláře mě to zajímá. Díky

je to len hruby nacrt lietadla Shark ... vyraba sa na svk asi 1-2 roky. http://www.shark.aero/
ked sme uz pri modelarstve chcem si vyrobit niekedy v priebehu tohto roka kompozitove hadzadlo (preto kreslim lietadielka :)). nevies kde by som zohnal osvecene plany na nete ?


M - by stačilo píše:Trošku jsem to zkusil, je to trochu lepší než u tebe, ale pořád nic moc. Na takovouto plochu, pokud ji chceš mít pěknou, potřebuješ daleko více řídících křivek. Takhle je to pořád neohrabané.
Nevím, jestli otevřeš SW 2013, tak jsem ti přiložil i exporty do Stepu a parasolidu.
Tvořil jsem to tak, že jsem dělal povrch spojený z profilů (profil ze skici jsem vybíral pomocí "správce výběru" - pravé myšítko nad skicou, nebo oknem pro vybrané křivky) a řezy jsem použil jako řídící křivky.


diky za ukazku ze to ide ! :D .... viem ze mi chybaju krivky rozmery a i. ale to dokreslim az ked dokazem s toho spravit to co ty... jediny subor co sa mi dal otvorit je: "trup.x_t".
Mam dalsich par neuspesnych pokusov za sebou, oznacovat sice viem no prave tam som si nie isty ci je vsetko ako ma byt hlavne co sa tyka pomocnej stredovej ciary ... ono to stoji na nejakej blbine a neviem na com... pouzil som nastroj "lofted surface" do "profilov" som vlozil pohlad z boku a z vrchu. Do "guide curves" som zas vlozil rebra. Vysledok?: rebuild errors :/
kay-svk
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned 14. dub 2013 7:16:49

Re: loft/surface

Příspěvekod M - by stačilo » stř 17. dub 2013 21:28:05

jakou verzi SolidWorksu používáš?
Pokud máš problémy s výběrem křivek, tak udělej zvlášť křivku břicha jako skicu, zvlášť křivku hřbetu jako skicu, a zadní hranu ocasu jako samostatnou skicu. Pak jako tvořící křivky skicu profilu hřbetu, boku a břicha. Jako vodicí pak boční profily a skicu hrany ocasu. Pak by jsi se měl dostat ke stejnému výsledku jako já..
M - by stačilo
 
Příspěvky: 153
Registrován: ned 03. dub 2011 19:39:52

Re: loft/surface

Příspěvekod kay-svk » čtv 18. dub 2013 17:57:57

pouzivam zatial stale SW 2012....

konecne mam uspech !!
dal som na tvoju radu a nakreslil som chrbat ako do jednej skice a brucho do jednej skice ostatne ostalo tak ako bolo... avsak som nepouzil "lofted surface" ale "lofted base"...
tiez mi to nechcelo najprv vykreslit tak ako ma, no podarilo sa mi to tak, ze som najpr oznacil vsetko do hornej polovice a ked mi zobrazilo buduci trup tak ako ma, uz som len pridal spodnu polovicu do profilov a hotovo :)

Diky za pomoc no zrejme sa este objavim za nejaky cas ked nebudem vediet ako na simulacie :D
ak sa lietadielko podari upnem ho sem ;)
kay-svk
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned 14. dub 2013 7:16:49

Re: loft/surface

Příspěvekod M - by stačilo » čtv 18. dub 2013 22:23:48

Podívej se na přiložený soubor.
Je to jen taková skicovačka od oka, ale snad ti to pomůže. Je tam stejný výsledek tažením křivek do objemu, nebo totéž složitěji s plochami s uzavíráním ploch a sešíváním a výsledek je stále stejný.
Ale pro takovouto práci je asi lepší dělat tvar z více segmentů a ty pak sešívat, případně napojovat s využitím tečností a pod.
Hlavně si uvědom, že SolidWorks je především objemový modelář a co není ve výsledku objem může dělat potíže.
Přílohy
trupicek.SLDPRT
(1018.5 KiB) 596 krát
M - by stačilo
 
Příspěvky: 153
Registrován: ned 03. dub 2011 19:39:52

Re: loft/surface

Příspěvekod kay-svk » ned 21. dub 2013 11:17:09

tvoja "skicovacka" co si prilozil mi velmi pomohla mal by si spravit par tutorialov myslim ze by to vela ludi ocenilo :)
podrobne som ju okukal, pouzil co sa dalo a som tu znovu pre doladovanie detajlov...

kvoli lepsiej symetrii som sa rozhodol kreslit iba polovicu modelu a chcel by som cely model spravit iba s pouzitim Loft-u ak je to mozne :D
teraz mi robia problem 3 casti este na zakladnom trupe:
1. zaciatok modelu by som chcel spravit rovnako ako cely trup, cize pouzit loft uz s pociatocneho bodu na prve rebro.
2. koncove rebro chvostu neviem ako mam spojit tak aby na hrane vykreslilo zaoblenie
3. pod chvostom je vycnelok ktory taktiez neviem dokoncit kedze nadvezuje na boc c.2

diky
Přílohy
lietadlo #2.SLDPRT
(603.5 KiB) 567 krát
kay-svk
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned 14. dub 2013 7:16:49

Re: loft/surface

Příspěvekod M - by stačilo » ned 28. dub 2013 14:03:28

Nemám moc volných chvilek, ale přeci jen mi to nedalo, tak jsem ten modýlek zkusil "nějak" dokončit. Na můj vkus je to docela znásilněné, ale jakýsi výsledek z toho je. Posuď sám.
Jde čistě o to, že když to nejde jedním způsobem, zkusím druhý. A když nejde druhý, pokusím se o třetí a tak pořád dál.
U tažení profilu - loftu, je důležité si uvědomit, že tvořící křivka při své "dráze" po vodicí křivce, nesmí protnout sama sebe. To bývá nejčastější důvod, proč nejde tímto způsobem plochu udělat. Viz čumák letadla - musel jsem plochu tahat napříč.
Hodně štěstí...
Přílohy
lietadlo 232.SLDPRT
(903 KiB) 623 krát
M - by stačilo
 
Příspěvky: 153
Registrován: ned 03. dub 2011 19:39:52

Re: loft/surface

Příspěvekod M - by stačilo » ned 12. kvě 2013 23:23:29

a jak to šlo dál ?? ... jen zvědavost... :-)
M - by stačilo
 
Příspěvky: 153
Registrován: ned 03. dub 2011 19:39:52

Re: loft/surface

Příspěvekod mrchar » čtv 04. črc 2013 8:16:09

taky kreslim letadla, dej tomu cas, pujde to....
Přílohy
hur trup_v1.JPG
mrchar
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 23. pro 2010 12:05:24


Zpět na Díl

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


cron